ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung szykuje 8- i 10-calowe tablety z wyświetlaczami AMOLED

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
amoled lcd samsung

Niemalże miesiąc temu informowaliśmy Was o tym, że Samsung chce powrócić do stosowania wyświetlaczy AMOLED w tabletach. Dzisiaj do Internetu wyciekły kolejne, bardziej szczegółowe informacje na temat tych urządzeń, które zostaną zaprezentowane w przyszłym roku.

Ostatnim tabletem Samsunga z wyświetlaczem AMOLED był Galaxy Tab 7.7, który swoją premierę miał dwa lata temu. Przez ten czas koreańska firma stosowała tylko i wyłącznie ekrany LCD w tego typu urządzeniach. W zbliżającym się nowym roku ponownie ujrzymy „Taby” korzystające z OLED’owych paneli. Na początku przyjdzie nam poznać dwa modele z 8- i 10-calowymi wyświetlaczami. Będą to tablety klasy „premium”, ale niestety nie zostały ujawnione żadne dane techniczne. Oczywiście wyświetlacze SAMOLED najprawdopodobniej będą wyświetlały obraz w FullHD, chociaż wiele słyszy się o tablecie Samsunga, który ma wykorzystywać rozdzielczość QHD (2K). Nie zgadza się jednak inna informacja ujawniona przez te same koreańskie media – powyższe urządzenia mają mieć swoją premierę razem z Galaxy S5. Jak dobrze wiemy, flagowy smartfony firmy – według ostatnich plotek – ma zostać zaprezentowany pod koniec kwietnia.

Samsung mając ogromny udział w rynku może pozwolić sobie na eksperymenty. Wyświetlacze SAMOLED nie wszystkim przypadły do gustu toteż Koreańczycy mogą trochę ryzykować, ale też mogą sobie na to pozwolić. Czekamy na dalsze informacje dotyczące powyższych tabletów.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy