Honor coraz częściej udowadnia, że jest w stanie pokazać coś więcej w porównaniu do aktualnego portfolio Huawei. Oczywiście Chińczycy na pewno wewnątrz to szczegółowo omawiają, ale już sam fakt, że powstają takie modele jak View 20 czy właśnie Magic 2 to dowód na to, że Honor ma coraz więcej do powiedzenia. Honor Magic 2 3D tylko to potwierdza i o ile nie jest on niespodziewaną premierą, to wprowadza dwie nowości. Sama nazwa już jedną z nich sugeruje, ale to wewnątrz kryje się coś ciekawszego.

Honor Magic 2 3D bez zaskoczeń, ale z innowacjami

honor magic 2 3d specyfikacja design cena premiera

Dokładnie tydzień temu informowałem Was o zapowiedziach Honora Magic 2 3D, które zdradziły tak naprawdę wszystko to, co dzisiaj oficjalnie poznaliśmy. Przede wszystkim na wysuwanym panelu nie znajdziemy już aparatów 2 MPx. Służyły one do rozpoznawania głębi w obrazie, a teraz na ich miejscu pojawił się skaner 3D oparty na świetle strukturalnym. Jest to nietypowe rozwiązanie w smartfonach, a pozwala ono na zaawansowane rozpoznawanie twarzy użytkownika i bardziej szczegółowych informacji do głębi zdjęć. Oczywiście niektórzy mogą domyślać się, że mowa jest o matrycy ToF, aczkolwiek wszelkie materiały wskazują właśnie na dedykowany skaner 3D. Ok, ale to jedna z nowości w Magic 2 3D. Drugą jest zastosowanie mechanizmu odprowadzania ciepła z grafenu. Dotychczas producenci stawiali na miedź, a zmiana tego materiału ma pozwolić na jeszcze lepszą wydajność, bez jej nadmiernego blokowania wraz ze wzrostem temperatury układów.

Zobacz też: Pocophone F1, Xiaomi Mi 8 i Mi 8 Pro dostają istotną aktualizację dla fanów nagrywania filmów!

Niestety, niewiele wskazuje na to, że Honor Magic 2 3D opuści Chiny. Z pewnością byłby to wyjątkowo drogi smartfon, jak w samym Państwie Środka kosztuje około 870 dolarów (~3350 złotych). Jest to wersja z 8 GB RAM i 512 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Dotychczas najdroższy Magic 2 w odmianie 8/256 GB kosztował 690 dolarów (~2650 złotych). To kolejny dowód, że Honor chce zerwać ze swoją metką taniego odpowiednika Huawei, co coraz częściej możemy doceniać.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.