windows 10 gry problem

Kolejne problemy z aktualizacją Windows 10. Tym razem ucierpią gracze

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Windows 10 jest systemem cieszącym się dość złą sławą. Jednym z głównych powodów jest polityka aktualizacji prowadzona przez Microsoft. Oczywiście, aktualizacje są bardzo istotne, niestety te od Microsoftu nie zawsze należą do najbardziej udanych.

Aktualizacja Windows 10 zmniejsza wydajność gier

Windows 10 gry problem

Jeśli chodzi o gry, to Windows 10 jest najlepszym systemem na komputerach osobistych. Oczywiście, jest garść tytułów na Mac OS oraz Linuxa. Do tego istnieją metody uruchamiania gier pisanych pod Windows na innych platformach między innymi za pomocą WiNE. To są jednak półśrodki. Ponad sterowniki kart graficznych pod systemy z rodziny Linux są znacznie gorsze, od tych dedykowanych Windowsowi.

Zobacz też: Microsoft udostępnił świetną funkcję z Windowsa dla… Chrome! Pobierz ją

Gracze komputerowi nie mają więc żadnej alternatywy. A z powodu wymuszanych aktualizacji, które często wiążą się z problemami, mogą napotykać na na trudności. Tak jest między innymi w tym przypadku. Najnowsza aktualizacja, Windows 10 Update KB4482887 poważnie pogarsza wydajność komputera w niektórych grach. Nie ma znaczenia zastosowany układ graficzny. Zarówno te zintegrowane od Intela, jak i AMD oraz dedykowane od Nvidii i AMD mają ten sam problem z powodu aktualizacji. Co ciekawe problem nie dotyka wszystkich produkcji. Microsoft obiecuje, że pracuje nad rozwiązaniem problemu i niedługo dostarczy aktualizację w nadchodzącym wydaniu. Oczywiście istnieją możliwości wyłączenia aktualizacji systemu. Te jednak są zalecane jedynie tym bardziej obytym z oprogramowaniem właścicielom komputerów. Jedyną radą, dla gracza, który traktuje komputer jedynie jako platformę do gier, internetu i multimediów jest niestety zakup systemu w wersji Pro, gdzie istnieje możliwość opóźnienia aktualizacji.

Źródło: tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy