Kolejne składane smartfony Samsunga w drodze — będą lepsze od Galaxy Fold

Łukasz Pająk Newsy 2019-03-06

Składane smartfony odbiły się szerokim echem, czego dowodem jest między innymi Lego Fold. O ile jest o nich głośno, to ich prezentacje zostały przyjęte nad wyraz chłodno i bynajmniej nie wynika to wyłącznie z kwestii ich cen. Dobitnie to widać na przykładzie Samsunga Galaxy Fold, który najzwyczajniej w świecie wypada gorzej od Huawei Mate X pod względem konstrukcyjnym. Oczywiście wszelkie niuanse wyjdą jeszcze w praktyce, ale Koreańczycy już szykują kolejne składane smartfony. Tym razem bardziej przemyślane.

Składane smartfony od Samsunga dopiero się klarują

Galaxy Fold

Oczywiście pamiętajcie, że szykować urządzenie, a wprowadzić je do sprzedaży, to naprawdę duża różnica. Jednak ujawnione informacje wskazują, że Samsung pracuje nad kolejnymi składanymi smartfonami. Dokładniej rzecz biorąc nad dwoma. Ich konstrukcja będzie zupełnie inna w porównaniu do Galaxy Fold. Pierwsza ma nawiązywać bezpośrednio do Huawei Mate X, czyli wyświetlacz rozkładany na zewnątrz. W tym zestawieniu nie pojawi się dodatkowy, mniejszy ekran. Kolejna propozycja ma nawiązywać do między innymi tak lubianej przez Was wizji składanej Motoroli RAZR. Innymi słowy, wyświetlacz będzie łamany równolegle do krótszej krawędzi. Ta budowa już przewiduje dodatkowy ekran na zewnątrz obudowy.

Zobacz też: Netflix w HD już dla Samsunga Galaxy S10 i wielu innych urządzeń.

Plany Samsunga wspominają o premierze kolejnego składanego smartfona jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego. Ma to być odpowiednik Huawei Mate X. Dopiero później ujrzymy „klapkę” nowej generacji. Pod warunkiem, że Koreańczycy się nie rozmyślą.

 

Źródło: Bloomberg


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x