galaxy-nexus-top1Wraz z nadejściem najnowszej wersji Androida, Google postanowiło zakończyć wsparcie aktualizacyjne dla Galaxy Nexusa. Informacja ta wywołała nie małe rozgoryczenie wśród użytkowników tego smartfona, jednak już zaledwie kilka dni po udostępnieniu kodów źródłowych systemu, niezależni deweloperzy przeportowali KitKata na urządzenie, oddając użytkownikom najnowsze oprogramowanie w formie Custom ROMa opartego o CyanogenModa 11.

Po początkowych problemach z kompatybilnością, deweloper PlayfulGod rozwiązał większość niedogodności i udostępnił w ostatnich dniach kompliację systemu, która osiągneła status wersji stabilnej. W ROMie pozostały jedynie dwie niedoskonałości, do których należą problemy z robieniem zrzutów ekranów oraz brak możliwości wykonania panoramy. Poza tym wszystkie najważniejsze funkcje takie jak dane mobilne, Wi-Fi, aparat oraz telefon działają bezproblemowo.

Jeśli jesteście zainteresowani oprogramowaniem, to odsyłamy Was do oficjalnego wątku na xda, jednocześnie przypominając, że tego typu modyfikację mogą skończyć się utratą gwarancji, a w niektórych przypadkach nawet uszkodzeniem telefonu.

źródło: talkandroid.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec