ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aktualizacja do Androida 4.4.1 trafia do Nexusa 5 i usprawnia działanie aparatu

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
nexus-5

Dosłownie kilka chwil temu Google poinformowało za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na G+ o tym, że użytkownicy Nexusa 5 mogą teraz w każdej chwili spodziewać się aktualizacji oprogramowania, wprowadzającej nowego Androida 4.4.1 KitKat. Na chwilę obecną kompletna lista zmian i usprawnień nie została jeszcze opublikowana, nie wiadomo też kiedy identyczna aktualizacja trafi do użytkowników pozostałych urządzeń z serii Nexus.

W oficjalnej informacji dotyczącej aktualizacji dla nowego Nexusa 5, Google skupiło się na podkreśleniu sporych zmian wprowadzonych do funkcjonowania aparatu w tym smartfonie. Nowe oprogramowanie ma usprawnić działanie trybu HDR+, a także zwiększyć atrakcyjność fotografii przez podbicie kontrastu i zwiększenie nasycenia barw. Dodatkowo skupiono się również na poprawie szybkości działania aparatu, który nie tylko uruchamia się teraz szybciej, lecz także dużo lepiej reaguje na naciśnięcie przez nas spustu migawki.

Dobrze wiedzieć, że Google zareagowało na krytyczne komentarze dotyczące aparatu w nowym Nexusie 5, który mimo posiadania teoretycznie porządnej matrycy z optyczną stabilizacją obrazu, wypada w porównaniu nieraz gorzej od starszej konkurencji. Odpowiedź na pytanie, czy Android 4.4.1 rzeczywiście poprawia wszystkie niedogodności związane z aparatem poznamy zapewne w ciągu najbliższych dni, gdy oprogramowanie trafi do szerszej grupy odbiorców.

źródło: andoridpolice.com

Sprawdź najnowsze wpisy