Samsung Galaxy S10 zdjęcia nocne

Ile kosztuje wyprodukowanie Samsunga Galaxy S10+?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Z roku na rok smartfony drożeją, co nie do końca powinno przypadać nam do gustu. Jednak Samsung wraz z wprowadzeniem serii Galaxy S10 sprawił, że poprzeczka została podniesiona — w końcu najdroższy reprezentant, Galaxy S10+ z 12 GB RAM i 1 TB wbudowanej pamięci na pliki użytkownika, kosztuje niecałe 7 tysięcy złotych. Oczywiście ta kwota nie jest równa kosztom produkcji, jakie Samsung musi ponieść w przypadku każdego egzemplarza. W takim razie odpowiedzmy na tytułowe pytanie — ile kosztuje wyprodukowanie Galaxy S10+?

Samsung Galaxy S10+ jest drogi, ale jaki jest koszt jego produkcji?

koszt produkcji samsung galaxy s10

Powyższy wykres dotyczy podstawowej wersji Galaxy S10+, czyli z pamięciami 8/128 GB. W Stanach Zjednoczonych kosztuje on dokładnie 999 dolarów, choć należy pamiętać, że tam otrzymamy odsłonę ze Snapdragonem 855, podczas gdy zebrane dane dotyczą modelu z Exynosem 9820 na pokładzie. Jak sami widzicie, koszt wyprodukowania Galaxy S10+ wynosi 420 dolarów (~1600 złotych), ale nie tylko to jest jedyną ciekawostką. Układ obliczeniowy z osprzętem został wyceniony na 70,5 dolarów, co jest o niemalże 10 dolarów mniej, niż w przypadku Galaxy S9+ z Exynosem 9810. Zdecydowanie najdroższym podzespołem okazuje się wyjątkowy wyświetlacz, co w przypadku Samsunga nikogo nie powinno dziwić.

Zobacz też: WhatsApp świętuje 10. urodziny!

Tradycyjnie na sam koniec zaznaczam, że powyższe wyliczenia dotyczą kosztu produkcji Galaxy S10+. Nie uwzględniają one wydatków związanych z samym zaprojektowaniem urządzenia, marketingiem, wysyłkami, magazynowaniem czy też ogólnie pojętym działem R&D. Dlatego nie wnioskujcie, że na jednej sztuce Galaxy S10+ Samsung zarabia niemalże 480 dolarów, bo sama marża jest dla nas obca.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy