ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Obsługa jedną ręką Samsunga Galaxy S5 może być łatwiejsza

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s5

Źródła przedpremierowych informacji nie zawsze się sprawdzają. Jest ich ogromna ilość, ale z czasem można je uporządkować według prawdopodobieństwa spełnienia się danych plotek. Zdecydowanie na szczycie tego rankingu są urzędy patentowe, w których można znaleźć wiele danych dotyczących nadchodzących wyjątkowych zastosowań.

Jedno z nich właśnie zostało ujawnione. Dotyczy ono Samsunga, a dokładniej obsługi smartfonu za pomocą jednej ręki. Nie zostało to wprost określone, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta funkcja musi trafić do topowego urządzenia, a najbliższym do zaprezentowania jest oczywiście Galaxy S5. Na czym ta nowość ma polegać? Najlepiej przedstawiają to poniższe grafiki z urzędu patentowego:

samsung patent
samsung patent 2
samsung patent 3

Jako że ta funkcja zależna jest tylko i wyłącznie od oprogramowania to można spodziewać się, że z czasem również Note 3 otrzyma taką możliwość. Obecnie najnowszy phablet Samsunga także na swój sposób ułatwia korzystania z systemu za pomocą tylko jednej ręki. Polega to na odpowiednim zmniejszeniu rozmiaru obszaru roboczego. Niemniej jednak, nowe rozwiązanie wydaje się być bardziej wygodne.

Widać, że duże wyświetlacze niosą za sobą wiele wad, które na szczęście w większości przypadków można rozwiązać tak jak to robi Samsung. Powyższą funkcję powinniśmy poznać razem z premierą Galaxy S5, która najprawdopodobniej odbędzie się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy