ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Note 3 Lite – mniej zamożni również najprawdopodobniej skorzystają z S Pena

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Note3_infovisual_Stitching_V2

Samsung zawładnął mobilnym rynkiem sprzedaży – to widać szczególnie po ilości urządzeń produkowanych przez tę firmę. Jednak wśród ogromnej ilości modeli, nie znajdziemy smartfonu, który by stanowił tańszą wersję topowego Note’a. To najprawdopodobniej zmieni się już w lutym.

Jak donosi SamMobile, ich pewne źródła twierdzą, że Samsung nareszcie postanowił stworzyć urządzenie, które łączyłoby główne cechy smartfonów Note i oferowane by było w bardziej przystępnej cenie. Jego nazwa, a raczej dopisek to Lite, gdyż Mini w tym wypadku nie miałoby w ogóle sensu. Z kolei nazwa kodowa to SM-N7505. Oszczędności miałyby głównie skupić się w okół wyświetlacza, który zamiast AMOLED, miałby zostać wykonany w technologii LCD. Jego przekątna ma oscylować pomiędzy 5,49-cala, a 5,7-cala – takie wersje najprawdopodobniej są testowane przez Samsunga. Kolejną różnicą ma być aparat, który w przypadku  „lekkiej” edycji zadowoli się matrycą 8MPx. Z kolei reszta podzespołów ma nieznacznie różnić się w stosunku do pierwowzoru jakim jest Note 3. Nie zabraknie oczywiście S Pena i innych wyjątkowych funkcji dostępnych w tej serii urządzeń. Głównym atutem tego modelu ma być oczywiście cena, która pozwoli dotrzeć do większej grupy odbiorców.

Z początku Galaxy Note 3 Lite ma być dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarna i biała. Sama prezentacja urządzenia najprawdopodobniej odbędzie się za trzy miesiące podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy