meizu mx4g

Producenci smartfonów i wszelkich urządzeń mobilnych starają się spełnić wszystkie wymagania konsumentów. W praktyce jednak wygląda to tak, że firmy wmawiają klientom czego powinni pragnąć. Taka sytuacja panuje wśród rozdzielczości wyświetlaczy i przyszły rok dla flagowych modeli będzie oznaczał 2K HD.

Znamy doskonale plany Samsunga dotyczące ich topowych słuchawek, ale myśląc bardziej o bliższych terminach to nasuwa się nam do głowy tylko jeden model z ekranem prezentującym obraz w 2K HD. Jest nim oczywiście Vivo Xplay 3S, którego wyświetlacz jest produkcji LG. To jednak nie koniec chińskiej inicjatywy w tej kwestii. CEO Meizu już zapowiedział, że ich nadchodzący 5,5-calowy model MX4G również będzie wyświetlał ponad 500 pikseli na cal, czyli rozdzielczość jest znana – 2560×1536. Innym elementem specyfikacji jest również zastosowany moduł 4G, co już zdradza sama – niezbyt przyjazna – nazwa urządzenia. Niestety, ale więcej informacji nie zostało przedstawionych. Niemniej jednak, można spodziewać się topowej konfiguracji. Znając firmę Meizu, może to być nowy układ Qualcomma w postaci Snapdragona 805 lub nowszej edycji, która jeszcze nie została zaprezentowana światu.

Zważając na to, że człowiek nie jest w stanie rozróżnić poszczególnych pikseli w przypadku wyświetlacza prezentującego ich ponad 500 punktów na cal, zastanawia fakt – na jakim etapie ten rozwój się zatrzyma? Pamiętajmy, że 2015 rok dla Samsunga oznacza dwukrotnie większą rozdzielczość – 4K HD.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.