ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Alcatel razem z Idolem X+ może przedstawić również swojego smartwatcha i inteligentną bransoletkę

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
alcatel idol x+ smartwatch bransoletka

Francuska firma Alcatel swego czasu była jedną z bardziej popularnych w Polsce dzięki atrakcyjnym ofertom proponowanym przez operatorów. Dzisiaj już tak nie jest i coraz rzadziej słyszy się o producencie z Paryża, który obecnie jest pod chińskimi skrzydłami  korporacji TCL i szykuje nowy topowy model.

Idol X+, bo o nim mowa, ma być jednym z pierwszych urządzeń wykorzystujących ośmiordzeniowy układ MiedaTek, który to coraz częściej pojawia się przy nieoficjalnych specyfikacjach dotyczących nadchodzących urządzeń średniej półki. Z kolei produkt Alcatela ma należeć do najwyższej ligi razem z 5-calowym wyświetlaczem FullHD, 2GB pamięci RAM oraz aparatem 13MPx. Jako że ma to być model przeznaczony głównie na chiński rynek to nie zabraknie obsługi dwóch kart SIM. Jednak to nie wszystko, co Francuzi mają w zanadrzu. Grafika widoczna na początku newsa sugeruje, że razem z Idolem X+, Alcatel postanowił stworzyć coraz popularniejsze ostatnio urządzenie jakim jest smartwatch, ale także coś na wzór inteligentnej bransoletki. Przeznaczenie tego ostatniego wydaje się proste – informowanie użytkownika o wszelkich powiadomieniach otrzymanych na smartfonie. Formą komunikacji pomiędzy tymi urządzeniami najprawdopodobniej będzie energooszczędny Bluetooth w wersji 4.0 LE.

Jednak cały czas mamy do czynienia z nieoficjalnymi informacjami i tym samym nie znamy jeszcze przybliżonej daty premiery, podczas której Alcatel ma zaprezentować swój nowy flagowy model oraz akcesoria do niego.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy