Office Android

Zdjęcie tabeli prosto do Excela — to jest świetne!

Newsy

Dla niektórych praca z arkuszami kalkulacyjnymi może wydawać się straszna. Jakby nie patrzeć, Excel i odpowiednie mu narzędzia są naprawdę potężne i szczerze mówiąc nie znam nikogo, kto poznałby wszystkie tajniki ukryte między innymi przez Microsoft. W końcu każda ewolucja dodaje coś nowego, ale tym razem Amerykanie postawili na coś wyjątkowo… prostego. Przynajmniej z poziomu użytkownika. Dlaczego nie wykorzystać aparatu do przenoszenia tabel do Excela?

Koniec z przepisywaniem — zrób zdjęcie tabeli i wklej je do Excela

excel microsoft office zdjecie tabeli

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

We wrześniu poprzedniego roku Microsoft zapowiedział, że będziemy mogli importować dane ze zdjęć w ramach Excela. Połączenie OCR (Optical Charakter Recognition) i sztucznej inteligencji pozwala konwertować obraz w gotowe do edycji arkusze. Użytkownicy testowi omawianego programu mogą już sprawdzić, jak radzi sobie nowa funkcja. Efekt jest… dobry, ale oczywiście jeszcze do dopracowania. OCR nie jest niczym nowym, ale przez tyle lat, ile istnieje, jeszcze nie spotkałem się z idealnym odwzorowaniem. Sztuczna inteligencja może niewątpliwie tutaj pomóc. Z drugiej strony już obecne możliwości stanowią duże ułatwienie — szczególnie w przypadku dużych i skomplikowanych tabel.

Zobacz też: Nokia 9 PureView przedstawiona, a wraz z nią grupa innych modeli.

Jeśli chcecie sprawdzić u siebie działanie rozpoznawania tabel ze zdjęć, to musicie mieć aktywną subskrypcję Office 365 oraz zapisać się do testów beta Excela. Oczywiście sam program pobierzecie za darmo ze Sklepu Play.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x