Samsung Galaxy S10+ kontra OnePlus 6T – który jest szybszy i wydajniejszy?

Łukasz Pająk Newsy 2019-03-02

Od kilku lat pojawienie się nowego, flagowego modelu istotnej firmy na rynku oznacza, że lada moment pojawi się wiele zestawień z potencjalnymi konkurentami, jak i poprzednikami. Największe wrażenie robiło zestawianie drogich modeli z tanimi odpowiednikami. W takich porównaniach królował OnePlus. W takim razie jak Samsung Galaxy S10+ poradził sobie z OnePlus 6T w testach szybkości czy też szeroko rozumianej wydajności?

Samsung Galaxy S10+ kontra OnePlus 6T – czy cena nadal nie robi różnicy?

Na wstępie warto zaznaczyć, że zestawiamy ze sobą urządzenia dwóch, różnych generacji. Samsung korzysta z nowszego układu z niższym procesem technologicznym. Jednak już wiemy, że Exynos 9820 nie zawsze wygrywa ze Snapdragon 845, który znajduje się na pokładzie OnePlus 6T. W takim razie, czego dowiadujemy się z powyższego porównania? Cóż… O ile w zeszłych latach nawet starszy reprezentant matematycznej firmy potrafił poradzić sobie z nowszymi Samsungami, tak widać teraz, że Koreańczycy wyraźnie poprawili się pod tym względem. Oczywiście wciąż OnePlus świetnie radzi sobie z wielozadaniowością, choć zestawienie z iPhonem Xs Max pokazało, że pod tym aspektem Chińczycy też już nie są liderem.

Zobacz też: TCL też pokazał swoje składane smartfony.

Na koniec pozostaje nieodłączny element takich porównań, jakim jest cena. Teoretycznie za jednego Samsunga Galaxy S10+ kupimy dwa OnePlus 6T. Jeśli zależy Wam wyłącznie na wydajności, to teoretycznie nie opłaca się dopłacać. Jednak naturalne jest to, że Koreańczycy wyróżniają się w innych kategoriach, jakim jest na przykład aparat.

 

Źródło: Reddit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x