htc desire 601 700 501 300

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, HTC zdecydowało się rozszerzyć wachlarz swoich urządzeń o kolejne smartfony. Prezentacja odbyła się w Tajwanie, a na niej pojawiły się trzy nieznane dotychczas słuchawki z bardziej przystępnej serii Desire nawiązującej do flagowych modeli.

htc desire 700

Na pierwszy ogień idzie Desire 700. Już sam wygląd podpowiada z czym można mieć do czynienia. Jest to tańsza wersja jeszcze flagowego urządzenia One. W tym urządzeniu znajdziemy większy, 5-calowy wyświetlacz z mniejszą rozdzielczością (qHD). Nie zabrakło głośników BoomSound, które wpasowują się w znany i ceniony design firmy. Wewnątrz obudowy znajduje się układ Snapdragon 400 (4 rdzenie Cortex-A7 i 1GB RAM). Z kolei główny aparat posiada matrycę 8MPx wspierającą BSI. Z przodu znalazło się miejsce dla 2.1MPx kamerki do wideorozmów. Pamięć wbudowana to 8GB i można ją rozszerzyć za pomocą kart microSD. Dodatkowo, Desire 700, jest smartfonem DualSIM. Mało pozytywnie zaskakuje bateria, której pojemność to tylko 2100mAh. Cena? Niecałe 1500zł.

htc desire 501

Drugą nową słuchawką jest Desire 501. Jako, że „700’tka) to tańsza wersja modelu One to mogłoby się wydawać, że model oznaczony niższym numerem będzie odpowiednikiem One Mini. Design mógłby na to wskazywać, ale lepiej traktować ten telefon jako zupełnie osobny model. Specyfikacja Desire 501 wygląda następująco: 4,3-calowy wyświetlacz WVGA, dwurdzeniowy procesor (1,15GHz, nie jest to Krait) i 1GB RAM. Pozostałe elementy, czyli aparat, bateria i wbudowana pamięć są identyczne, co w przypadku modelu Desire 700. Cena odpowiednio niższa, wynosząca minimalnie ponad 1000zł.

htc desire 601

Na koniec Desire 601. Oczywiście ten model już znamy, ale tym razem HTC postanowiło zaprezentować wersję DualSIM toteż dzisiejsza konferencja skupiła się tylko i wyłącznie na słuchawkach obsługujących dwie karty SIM. Niemniej jednak, wersja obsługująca tylko jedną kartę jest minimalnie wydajniejsza dzięki szybszemu taktowaniu procesora (różnica 200MHz). Cena: 1150zł.

Na tej samej prezentacji pojawił się również model Desire 300, który został wcześniej przedstawiony razem z Desire 601. Zabrakło jednak informacji o terminach pojawienia się na rynku globalnym. HTC tym samym pokazuje, że chce pozostać przy grze – zainteresowała Was któraś z powyższych słuchawek?

 

źródło: GSMArena
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.