Asystent Google rozszerza swoje możliwości oraz wpływy

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-26

Asystent Google bywa niezwykle pomocny, zwłaszcza podczas prowadzenia pojazdów. Jest w stanie obsługiwać wiadomości, wyszukiwać informacje w sieci ustawiać alarmy, oraz inicjować połączenia. Można mu także dyktować wiadomości, chociaż tutaj się kończy jego integracja z tą aplikacją. Przynajmniej na razie.

Integracja Asystenta Google z wiadomościami

Google Asystent wiadomości

Google chce, żeby Asystent Google był bardziej pomocny także w tej kwestii. Dzięki zastosowaniu AI podpowiedzi podczas pisania wiadomości będą znacznie lepsze, ponieważ będą się odnosiły do kontekstu całej rozmowy, a nie tylko wyrazu poprzedzającego obecnie pisany. Dodatkowo podczas pisania wiadomości asystent pozwoli na szybkie sprawdzenie informacji. Funkcja na początku ma dotyczyć pogody, restauracji i filmów. Dzięki temu bez wychodzenia z aplikacji wiadomości będzie można sprawdzić, jaka jest prognoza pogody, znaleźć ciekawy lokal albo przejrzeć oceny filmów przed wyjściem do kina. Dodatkowo gigant kładzie nacisk na rozwój i integrację asystenta z RCS, które czerpie z tego, co najlepsze zarówno z SMS — kompatybilność, jak i z komunikatorów — znacznie większe możliwości w przesyłaniu multimediów.

Zobacz też: W jakich językach porozumiesz się z asystentami głosowymi?

Nie jest to jednak jedyna nowość dotycząca asystenta. Ma on zostać udostępniony także na Kai OS. Jest on, platformą o zupełnie innym podejściu i grupie docelowej niż Android, nawet w wersji GO. Właśnie dlatego gigant jest tak zainteresowany inwestowaniem w tę platformę. Nie stanowi ona dla niego żadnej konkurencji, tak jak robił to Windows Phone, który nie doczekał się aplikacji od Google. Zamiast tego jest świetnym źródłem nowych klientów dla usług Google.

Źródło: google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x