htc_logo

Wczoraj poznaliśmy zaskakująco dobry wynik następcy HTC One ukrywanego pod nazwą kodową M8. Zaskakujący, gdyż według dotychczasowych informacji, ten telefon ma posiadać układ Snapdragon 800, co dotychczas nie oznaczało równie ogromnej ilości punktów.

Na szczęście AnTuTu udostępnia bardziej dokładne informacje dotyczące urządzeń, które przechodzą testy wydajnościowe przez dany program. Tak oto wygląda specyfikacja kolejnej flagowej słuchawki HTC:

antutu htc m8 1

Dla przypomnienia, porównanie wydajności One z następcą:

antutu htc m8 2

Faktycznie M8 ma korzystać z układu Snapdragon 800. Niemniej jednak, jest to najwyższy model z serii, który w stosunku do znanych nam edycji został dodatkowo podkręcony, co najlepiej obrazuje kolejna grafika:

qualcomm snapdragon 800 porownanie

Dzisiaj powyższy smartfon z pewnością wyróżniałby się swoją wydajnością, ale przewidywana premiera na przyszły rok może sprawić, że HTC M8 niezbyt długo będzie nosił miano jednego z najwydajniejszych smartfonów. Z kolei przechodząc do kolejnych elementów danych technicznych tego urządzenia to potwierdziły się informacje podane przez Evana Blass pewien czas temu: 5-calowy wyświetlacz FullHD oraz znany z modelu One aparat. Zapewne zostanie on usprawniony i technologia UltraPixel ożyje na nowo.

System Android 4.4 po raz kolejny został potwierdzony – pozostaje pytanie, czy razem z nim zadebiutuje nowa nakładka graficzna HTC, czyli SenseUI w wersji 6.0. Zapewne przekonamy się o tym jeszcze przed premierą modelu M8.

źródło: Phone Arena, Android Beat