zte logo

Inteligentne zegarki to rodzaje urządzeń, o których ciężko się wypowiadać. Z jednej strony mają ogromny potencjał, a z drugiej wydają się niepotrzebnym wynalazkiem. Jednak w ogólnym rozrachunku widać, że ich sprzedaż nie jest dla wielu firm zadowalająca, a mimo wszystko wiemy, że niedługo mogą pojawić się kolejne propozycje.

Tym razem – jak donosi The Wall Street Journal – będzie ona pochodzić z Chin od tamtejszej firmy ZTE znanej u nas jako producenta tanich i nie zawsze udanych smartfonów. Z ujawnionych informacji można wyczytać, że smartwatch od Chińczyków będzie charakteryzował się podobnymi cechami, co koreański konkurent Galaxy Gear, ale tradycyjnie w niższej cenie. Można powiedzieć, że to tyle z plusów całego przedsięwzięcia, gdyż dostępność tego zegarka z początku zostanie ograniczona tylko do chińskiego rynku, a jego współpraca będzie możliwa tylko pod warunkiem posiadania urządzenia z logiem ZTE. Z czasem obie te wady mają zostać zniwelowane, ale niestety nie nastąpi to zbyt szybko.

Wszystko sprowadza się do terminu prezentacji omawianego smartwatcha, którego premiera ma odbyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na tego typu urządzenie od ZTE, Europejczykom przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

źródło: Phone Arena
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.