ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung przedstawia Galaxy Grand 2 – Note 3 dla mniej wymagających

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy grand 2

Samsung swoimi wszelkimi urządzeniami stara się zapełnić każdą możliwą lukę znajdującą się na mobilnym rynku. Tak też powstały słuchawki z serii Grand, których przeznaczenie było oczywiste – duży wyświetlacz dla mniej zamożnych lub – według tytułu – mniej wymagających. Udany model doczekał się już następcy.

Galaxy Grand 2 czerpie garściami ze stosunkowo niedawno wprowadzonego Note’a 3, co widać od razu po spojrzeniu na nowy model Samsunga – szczególnie na tył, który również imituje skórę podobnie jak topowy phablet firmy. To jednak nie koniec zmian wprowadzonych przez Koreańczyków i tak oto wyświetlacz urósł o 0,25-cala do 5,25-cali, a obraz na nim wyświetlany ma rozdzielczość 720p. Wewnątrz obudowy Granda 2 znajdziemy czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,2GHz oraz 1,5GB RAM`u. Z kolei użytkownik do swojej dyspozycji ma 8GB pamięci z możliwością jej rozszerzenia za pomocą kart microSD. Również bateria wezbrała na sile i jej pojemność obecnie wynosi 2600mAh. Większy wyświetlacz wymusił większe rozmiary, co wydaje się zrozumiałe. W stosunku do poprzednika, niezmienionymi elementami są: aparat 8MPx oraz obsługa dwóch kart SIM.

Samsung Galaxy Grand 2 z Androidem 4.3 Jelly Bean pojawi się na rynku w białej wersji kolorystycznej, a w zależności od regionu mogą się jeszcze pojawić warianty: czarny i różowy.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy