Data premiery Asusa ZenFone 6 została zdradzona w wyjątkowym stylu

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-25

Asus zawsze miał ciekawe podejście do smartfonów. Wystarczy przypomnieć sobie serię PadFone, która owszem była dziwna i mało praktyczna, przy tym jednak intrygująca. Jest to producent, który nie boi się eksperymentować, nawet jeśli te eksperymenty okazują się fiaskiem. Pomijając PadFony, to jako jeden z niewielu korzystał z procesorów X86 od Intela w swoich smartfonach. Robi także ciekawe średniaki z zacięciem fotograficznym.

Asus ZenFone 6 i jego nietypowa zapowiedź

asus-zenfone-6-zapowiedź

Asus lubi robić wiele rzeczy po swojemu. Podobnie sprawa wygląda z targami MWC. Kiedy wszyscy producenci walczą między sobą o jak najlepszą datę prezentacji swoich urządzeń podczas targów oraz przekrzykują się w walce między swoimi flagowymi urządzeniami to Asus… wykorzystuje targi tylko do poinformowania świata o dacie prezentacji ZenFone 6. Wszystko to za pomocą oficjalnego biuletynu targów MWC — Mobile World Live. Jest to gazetka informacyjna pełniąca także rolę mini przewodnika po targach i jest wręczana każdemu odwiedzającemu. Właśnie wewnątrz niej znajdowała się reklama podająca datę prezentacji ZenFone 6, która będzie miała miejsce 14 maja w Walencji. 

Zobacz też: Składany Huawei Mate X, laptopy i routery 5G oficjalnie zaprezentowane!

Wykorzystanie w taki sposób mediów związanych z MWC wydaje się z pozoru niepoważne. W końcu każdy chce zaistnieć właśnie w trakcie tych targów. I tu właśnie leży problem. Asus zdaje sobie sprawę, że z powodu olbrzymiego natłoku premier i gigantycznej konkurencji szanse na to, że zostanie zauważony w tym tłumie są niewielkie. Jednak dzięki poinformowaniu za pomocą biuletynu dziennikarzy o dacie premiery, która odbędzie się po targach, ma znacznie większe szanse na przykucie ich uwagi.

Źródło: lowyat


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x