ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gry Gameloft’u w sklepie Amazon

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy

Gameloft, czyli jeden z najlepszych producentów gier na telefony i tablety z systemem Android, od początku swojej przygody z tym system ma problem z określeniem miejsca dystrybucji swoich gier. Pierwsze plotki mówiły o tym, że Gameloft chce wejść do Android Market, później była mowa o autorskim sklepie tej firmy, ostatnio pojawiły się głosy, że gry tego producenta zobaczymy w Tegra Zone lub Playstation Suite, ale teraz możemy z pewnością powiedzieć, że wszystkie te informacje okazały się być nieprawdziwe. Gameloft dogadał się ze stroną Amazon.com, które niedawno otworzyła swój autorski sklep z aplikacjami na system Android (w pierwszych dniach istnienia oferował on darmowe Angry Birds Rio i Shazam Encore).

Oficjalnym powodem romansu tych dwóch marek było zapobieganiu nielegalnym kopiom gier i przeciwdziałaniu rozszerzeniu się malware’u w Android Market (według Gameloftu pobranie gry, zmodyfikowanie jej kodu i ponowne wrzucenie do AM jest dużo prostsze niż w przypadku sklepu Amazon).
Oczywiście większość społeczności skupionej wokół systemu Android zdaje sobie sprawę, że Gameloft był przeciwny płaceniu „haraczu” Google w postaci 30% kwoty za jaką dany produkt byłby oferowany w Android Market. Zabieg jest korzystny dla wszystkich stron: sklep Amazon jest promowany logiem Gameloftu, Gameloft płaci mniejszy „haracz”, a użytkownicy Androida nie będą musieli dłużej uchodzić za złodziei, którzy większość zainstalowanych aplikacji po prostu ukradli. Jedynym pytaniem pozostaje kwestia dotycząca możliwość sklepu Amazon, bowiem jak do tej pory jest on przeznaczony tylko i wyłącznie dla Amerykanów, ale i to wraz z premierą Xperii Play w UK (planowanej na koniec marca) powinno się zmienić.

źródło: phandroid.com

Sprawdź najnowsze wpisy