Xiaomi Mi 9 od środka — przyjrzyjmy się kluczowym nowościom

Łukasz Pająk Newsy 2019-02-24

Xiaomi to ewidentnie producent tańszy od Huawei i Samsunga. To najprawdopodobniej sprawi, że o udziale tej firmy na tegorocznych targach Mobile World Congress mało kto będzie pamiętał, a wielka szkoda. W końcu Chińczycy zaprezentowali Mi Mix 3 5G, ale też przedstawili Mi 9 i inteligentną żarówkę. Ten zestaw został okraszony informacjami o dostępności i cenach. Niemniej skupmy się na modelu, który znamy już od kilku dni, czyli właśnie Mi 9. Smartfon ten otrzymał kilka innowacyjnych rozwiązań, którym możemy się bliżej przyjrzeć za sprawą Rosjan. Tym udało się już dostać do wnętrza tego urządzenia.

Xiaomi Mi 9 od środka wyróżnia się wyjątkowymi rozwiązaniami

Pod szklanym tyłem (Gorilla Glass 5) znajdziemy wyjątkową cewkę indukcyjną. Wyjątkową, bo jest w stanie odbierać energię o mocy 20 W, co stanowi na razie rekordową wartość na rynku. Do tego dodajmy korpus wykonany z aluminium serii 7000 – do niedawna dostępny wyłącznie w najdroższych modelach. Również scalony, potrójny moduł aparatów wyróżnia się swoją budową. Na co jeszcze powinniście zwrócić uwagę? Na miedziane obudowy, których głównym zadaniem jest odprowadzanie ciepła z układów obliczeniowych.

Zobacz też: Jak prezentuje się historia serii Galaxy S?

Jakby nie patrzeć, rozbiórka Xiaomi Mi 9 nie wydaje się jeszcze najbardziej złożona. Dużo ułatwia fakt, że ten smartfon nie jest wodoszczelny, a co za tym idzie nie ma rozwiązań, które pozwalałyby nie dostawać się wodzie do środka. Mimo wszystko nie życzę nikomu, aby musiał rozbierać swojego Mi 9, gdy tylko ten pojawi się na polskim rynku.

 

 

Źródło: GSM Area


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x