alcatel idol x+ 2

Znamy wiele firm produkujących smartfony, których zdecydowana większość należy tylko i wyłącznie do niskiej oraz mocno średniej półki cenowej. Zdecydowana część tych producentów swoje korzenie ma w Chinach, ale znajdą się również reprezentanci z Europy. Pierwszy przykład z brzegu to francuski Alcatel.

Oczywiście od każdej reguły są wyjątki i w tym przypadku doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że firma z Paryża szykuje urządzenie, które będzie konkurować z najlepszymi słuchawkami. Takie oświadczenie zostało wydane kilka dni temu przez korporację TCL, do której to należy Alcatel. Dzisiaj do Sieci wyciekło więcej informacji dotyczących Idola X+, a wśród nich domniemana specyfikacja. Według niej, nowy Alcatel będzie kolejnym urządzeniem, które dostąpi zaszczytu korzystania z nowego układu MediaTek charakteryzującego się ośmioma rdzeniami. Pozostałe dane techniczne ograniczają się do wyświetlacza FullHD oraz aparatu z matrycą potrafiącą wykonywać zdjęcia w rozdzielczości do 13MPx.

alcatel idol x+

Pojawiają się jednak pewne wątpliwości, co do dostępności powyższej słuchawki. Wszystko to za sprawą informacji wydanej przez TCL, która mówiła wprost o rozpoczęciu współpracy z jednym z chińskich sprzedawców, co może oznaczać wyłączność Idola X+ na tamtejszy rynek. Tym samym Europa będzie jeszcze musiała poczekać na pierwszego 8-rdzeniowego smartfona – Umi X2S również może nie wyjrzeć poza granicę Państwa Środka.

źródło: GSMArena
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.