tcl skladany smartfon dragonhinge

Kolejne, składane smartfony! Tym razem od TCL

Newsy

Tegoroczne trendy na rynku mobilnym to 5G i składane smartfony z elastycznymi wyświetlaczami. Obie technologie zdają się dla nas odległe, ale rok, dwa i najprawdopodobniej coraz więcej osób będzie z nich korzystać — również w Polsce. Na razie jednym z najbardziej istotnych urządzeń tego typu jest Samsung Galaxy Fold. Oczywiście poznaliśmy też inne propozycje pokroju BOE i FlexPai. Lada moment ujrzymy też Huawei Mate X, a zapewne jak czytacie ten tekst, to już go poznaliśmy. Niemniej na MWC swoje wizje składanych smartfonów przedstawiło TCL.

Składane smartfony od TCL

TCL być może nie jest najbardziej znaną firmą, ale na pewno nie jest mała. To ona odpowiada za na przykład Alcatela i BlackBerry. Niemniej skupmy się na składanych smartfonach. Powyżej możecie obejrzeć kilka prototypów, które pojawiły się w Barcelonie. Ok, głównie to dwa mają największe wzięcie, czyli składanie urządzenia wzdłuż krótszej lub dłuższej krawędzi. To, co od razu rzuca się w oczy, to nieregularna forma po złożeniu, która ewidentnie wymaga jeszcze dopracowania. Całość opiera się na 7,2-calowym wyświetlaczu AMOLED o rozdzielczości 2048×1536 (4:3) i stanowi skład technologii DragonHinge.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: LG Q60 po cichu zaprezentowane, ale z inteligentnym aparatem.

Niemniej nie tylko TCL spośród chińskich reprezentantów ma zamiar prezentować smartfony ze składanymi, elastycznymi wyświetlaczami. Do gry ma też wejść ZTE. Niemniej nie liczyłbym na odpowiedź Xiaomi, gdyż ten producent przedstawił już wszystko, co miał do przedstawienia, czyli między innymi Mi Mix 3 5G. Wróćmy na koniec jeszcze do TCL, którego produkty właśnie poznaliście. Firma nie zdradza swoich planów, co do komercyjnego stosowania swoich rozwiązań. Dlatego większość zgromadzonych osób określiło tę wizję, jako najzwyklejszy pokaz możliwości. Mimo wszystko fajnie byłoby ujrzeć BlackBerry z DragonHinge.

 

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x