ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aparaty 64 Mpix są bez sensu

Nokia 9 PureView, 1 Plus i 4.2 – cena może okazać się kluczem do sukcesu

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

O tym, czego możemy spodziewać się od Nokii na MWC, już pisaliśmy. Firma ma ewidentnie wiele w zanadrzu, jeśli spojrzymy na same plotki, ale zdecydowanie głównym daniem jest Nokia 9 PureView. O tym smartfonie słyszymy już od wielu miesięcy i przyszedł najwyższy czas, aby się mu oficjalnie przyjrzeć. Do Sieci właśnie trafiła kolejna iteracja ceny tego modelu, a wraz z nią modeli Nokia 1 Plus i Nokia 4.2.

Cena Nokii 9 PureView ma szansę zachwycić

nokia 9 pureview

Wczoraj przedstawiłem Wam między innymi cenę Sony Xperii 1, która z pewnością do najtańszych nie będzie należeć, ale też zdecydowanie wyróżni się wyświetlaczem. Nokia ma pójść o krok dalej w kwestii aparatów, co zapewne doskonale wiecie, ale jednak zostać w tyle w kwestii układu obliczeniowego. Na pokładzie znajdzie się Snapdragon 845, a dopiero w ciągu kilku miesięcy ujrzeć mamy odmianę ze Snapdragonem 855 i modemem 5G. Niemniej skupmy się na cenach. Dotychczas Nokia 9 PureView miała kosztować około 4000 złotych, ale te plotki są sprzed kilku miesięcy. Wtedy Finowie nie byli jeszcze aż tak w tyle z czasem. Dzisiaj okazuje się, że Nokia 9 PureView może kosztować 600 euro, czyli 2600 złotych. Dotychczas, gdy Finowie podawali ceny w euro, to miały one niemalże dokładne przełożenie na złotówki według aktualnych kursów, a niekiedy nawet niższych. To może wiele dobrego zwiastować. Szczególnie że Nokia 8 Sirocco, która też okazała się ciekawym smartfonem, ale ze specyfikacją poprzedniej generacji, kosztowała zdecydowanie więcej.

Finowie zaprezentują jeszcze Nokię 1 Plus i Nokię 4.2

nokia 1 android go wytrzymalosc

Na deser Nokia 1 Plus i Nokia 4.2. O tym pierwszym mogliście już usłyszeć, podczas gdy ten drugi stanowi dla nas pewną zagadkę. Niemniej ceny obu smartfonów też zostały pośrednio ujawnione i mają wynosić odpowiednio 100 euro (450 złotych) i 200 euro (900 złotych). Brzmi atrakcyjnie, ale topowych rozwiązań bym się nie spodziewał. W końcu „1” to modele z Android Go.

Zobacz też: Chcesz pomóc potrzebującym? Zajrzyj na Instagrama.

Konferencja Nokii już jutro, jak i większości producentów, którzy zapowiedzieli się na targi MWC. Nokia 9 PureView będzie najważniejszą nowością o Finów tych targów, ale być może nie najciekawszą. W końcu HMD Global doskonale jest znane z tego, że lubi odgrzewać kotlety, ale z nowymi przyprawami. Jakby nie patrzeć, warto śledzić poczynania Nokii, o których niewątpliwie będziemy Was informować.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy