Huawei też chce mieć swoje sklepy – teraz też w Europie

Paweł Maretycz Newsy 2019-02-22

Huawei chce zająć miejsce na szczycie list sprzedaży smartfonów i naprawdę dobrze to firmie wychodzi. Nic nie może zagrozić pozycji firmy w Chinach. Dlatego też producent postanowił skupić się na ekspansji poza granice kraju. Niestety z powodu zawirowań politycznych oraz oskarżeń o szpiegostwo korporacja ma niewielkie szanse na zaistnienie w USA. Dlatego jej celem stała się Europa.

Sklep Huawei w Europie

sklep huawei

Chiny są jedynym krajem na świecie, gdzie można się natknąć na firmowy sklep Huawei. Nic w tym dziwnego, w końcu to macierzysty rynek producenta, na którym ma najsilniejszą pozycję. Jednak z powodu swoich planów dotyczących ekspansji na Starym Kontynencie musiał podjąć decyzję o uruchomieniu sklepu także w Europie. Wybór padł na Austrię. Pierwszy, zagraniczny sklep Huawei zostanie otworzony w stolicy tego kraju, czyli Wiedniu.

Zobacz też: Donald Trump chce sieci 6G i udowadnia, czemu tak atakuje Huawei?

Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. Wiedeń to jedna z bogatszych stolic Europy. Dodatkowo na austriackim rynku Huawei jest numerem drugim i ma aż 28% udziałów. Oznacza to, że Austriacy chętnie pójdą do tego sklepu. Warto też wiedzieć, że aż trzech austriackich operatorów chce zbudować swoją sieć 5G właśnie na urządzeniach dostarczonych przez Huawei. Jest to także sygnał dla Unii Europejskiej mający ją przekonać do tego, że firma nie tylko chce zarabiać w Europie, ale także tworzyć nowe miejsca pracy. Podobne zagranie miało już miejsce w Polsce. Huawei nie chce być postrzegany jako firma z odległego kraju, ale przedsiębiorstwo, któremu zależy na dobru i rozwojowi Europy. Biorąc pod uwagę, że USA próbuje przedstawiać Huawei jako zagrożenie, taka taktyka może przynieść pozytywne skutki.

Źródło: phonearena

x