Huawei też chce mieć swoje sklepy – teraz też w Europie

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-22

Huawei chce zająć miejsce na szczycie list sprzedaży smartfonów i naprawdę dobrze to firmie wychodzi. Nic nie może zagrozić pozycji firmy w Chinach. Dlatego też producent postanowił skupić się na ekspansji poza granice kraju. Niestety z powodu zawirowań politycznych oraz oskarżeń o szpiegostwo korporacja ma niewielkie szanse na zaistnienie w USA. Dlatego jej celem stała się Europa.

Sklep Huawei w Europie

sklep huawei

Chiny są jedynym krajem na świecie, gdzie można się natknąć na firmowy sklep Huawei. Nic w tym dziwnego, w końcu to macierzysty rynek producenta, na którym ma najsilniejszą pozycję. Jednak z powodu swoich planów dotyczących ekspansji na Starym Kontynencie musiał podjąć decyzję o uruchomieniu sklepu także w Europie. Wybór padł na Austrię. Pierwszy, zagraniczny sklep Huawei zostanie otworzony w stolicy tego kraju, czyli Wiedniu.

Zobacz też: Donald Trump chce sieci 6G i udowadnia, czemu tak atakuje Huawei?

Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. Wiedeń to jedna z bogatszych stolic Europy. Dodatkowo na austriackim rynku Huawei jest numerem drugim i ma aż 28% udziałów. Oznacza to, że Austriacy chętnie pójdą do tego sklepu. Warto też wiedzieć, że aż trzech austriackich operatorów chce zbudować swoją sieć 5G właśnie na urządzeniach dostarczonych przez Huawei. Jest to także sygnał dla Unii Europejskiej mający ją przekonać do tego, że firma nie tylko chce zarabiać w Europie, ale także tworzyć nowe miejsca pracy. Podobne zagranie miało już miejsce w Polsce. Huawei nie chce być postrzegany jako firma z odległego kraju, ale przedsiębiorstwo, któremu zależy na dobru i rozwojowi Europy. Biorąc pod uwagę, że USA próbuje przedstawiać Huawei jako zagrożenie, taka taktyka może przynieść pozytywne skutki.

Źródło: phonearena • Adam q

  Ale tak czy siak jest to w Arkadii sklep Huawei,można wejść i kupić normalnie smartfona, czy jakikolwiek inny sprzęt osobiście tam byłem. Po prostu jest to polityka w Huawei w jakiś sposób się zabezpiecza różnymi nazwami sklepów możliwe, że chodzi o sankcje w razie co gdyby na nich nałożyli to mówił by wszystkim, że to nie sklep tylko Huawei Experience store 😉

 • JA PIOTR

  A ten w Arkadii to nie jest sklep? Byl on zapowiadany jako: „…pierwszy sklep Huawei w Polsce i w tej części Europy”.

  • Paweł Maretycz

   W Arkadii jest Huawei Experience Store. Według firmy Huawei store a Huawei Experience Store to dwie, różne rzeczy. Chociaż trzeba przyznać, że jest to nieco mylące.

   • hejKamil

    Jaka jest różnica między jednym a drugim? 😏

    • Paweł Maretycz

     Taka, że Huawei w przypadku Huawei Store w Wiedniu ogłosił go pierwszym sklepem firmowym w Europie.x