Sony Light

Sony też chce mieć smartfona z 16 aparatami

Newsy

Największym problemem dla aparatów w smartfonach jest rozmiar samych urządzeń. Nie jesteśmy w stanie użyć optyki ani matrycy typowych dla aparatów fotograficznych z powodu rozmiaru samych urządzeń. Jeśli chodzi o prace nad pojedynczym modułem, stoimy już niemal pod ścianą, ponieważ nie tyle technologia nas ogranicza co fizyka, a ta jest nieubłagana.

Współpraca Light i Sony

Sony Light

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zawsze jednak możemy podejść do problemu w inny sposób. Nie jesteśmy w stanie stworzyć małego modułu aparatu o szerokim wachlarzu możliwości, ale jesteśmy w stanie stworzyć taki o wąskiej specjalizacji. Dlatego, zamiast walczyć na siłę z ograniczeniami lepiej po prostu obejść problem i nie skupiać się na pojedynczym module a na wykorzystaniu baterii wyspecjalizowanych sensorów współpracujących ze sobą. Dwa aparaty w smartfonach zaczynały najpierw jako identyczne moduły przeznaczone do zdjęć 3D. Te jednak nie zdobyły popularności, ale producenci zaczęli doceniać obecność większej ilości modułów, z których jeden często odpowiada za głębię obrazu, a inny jest szerokokątny. To jednak nie jest szczyt możliwości takich urządzeń. Dobrze wie o tym Nokia, której pierwszy smartfon oznaczony logiem PureView posiadał pojedynczy, potężny moduł, a Nokia 9 PureView, najnowszy smartfon noszący tę nazwę ma ich aż pięć.

Zobacz też: Oppo zapowiada F11 PRO z 48 MP aparatem!

Swój kawałek tortu w zmieniającej się fotografii mobilnej chce ugryźć także Sony. Razem z firmą Light, która pracuje nad zastosowaniem wielomodułowych aparatów, podjęli wspólne prace nad rozwojem fotografii mobilnej. Dave Grannan, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Light uważa, że sensory fotograficzne produkowane przez Sony idealnie nadają się do wykorzystania ich w tej technologii. Dzięki zastosowaniu szeregu kamer o różnych parametrach urządzenie dostarczy olbrzymiej ilości informacji na temat obrazu, co przy współpracy zaawansowanych algorytmów pozwoli uzyskać niezwykle wysoką jakość fotografii. Przeprowadzane prace dotyczą konstrukcji opartych od czterech do nawet szesnastu współpracujących ze sobą obiektywów.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x