ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Metalowy szkielet dla jednego z nowych Samsungów – prawdopodobnie Galaxy S5

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s5 metal

Od dłuższego czasu słyszy się o tym, że Samsung planuje zrobić małą rewolucje w kwestii tworzenia swoich smartfonów. Bardziej szczegółowo mówiąc chodzi o zastąpienie wszechobecnego tworzywa sztucznego metalowymi materiałami. Jeszcze nie zostało zaprezentowane żadne urządzenie idące w tym kierunku, ale najprawdopodobniej to może nastąpić już niedługo.

Na początku pojawiły się informacje o uruchomieniu specjalnego oddziału wewnątrz firmy Samsung, który zajmuje się badaniem i wszelką analizą stosowania metalowych materiałów. Później pojawili się pierwsi producenci, którzy mieliby dostarczać nowe obudowy Koreańczykom. Teraz do Sieci wyciekło następujące zdjęcie, które wyraźnie przedstawia metalowy szkielet przeznaczony do jednego z urządzeń Samsunga.

metalowa ramka samsung galaxy s5 f


Wymiary, które wyglądają następująco: 143,8 x 72,3 mm, są większe od rozmiarów Galaxy S4 i jednocześnie zbliżone do Note’a 3. Może to oznaczać jedynie tyle, że będzie to smartfon z dużym wyświetlaczem (najprawdopodobniej 5,3-cala) i zapewne najlepszej specyfikacji. Wnioski z tego mogą być dwa. Pierwszy wskazuje na Galaxy S5 (oko aparatu tak jak w pierwszej wersji), a drugi na niezapowiedzianą jeszcze serię „F” charakteryzującą się bardziej ekskluzywnymi elementami.

Nie poznaliśmy jeszcze żadnego terminu, którego to miałaby odbyć się konferencja prezentujące nowe urządzenia Samsunga. Plotki jednak nakierowują nas na targi CES w styczniu lub MWC w lutym.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy