Nowe cztero- i ośmiordzeniowe układy Odin produkcji LG

Newsy

lg odin soc

Samsung ma swoje układy Exynos, a Nvidia Tegrę. To jedyne firmy, które produkują na szeroką skalę zarówno tego typu podzespoły jak i zarazem urządzenia w nie wyposażone. Teraz do gry ma wkroczyć kolejny producent i podobnie jak Samsung – również z Korei. Mowa jest oczywiście o wiceliderze mobilnego rynku, czyli LG.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jeszcze za czasów kiedy nie znaliśmy G2, pojawiały się plotki głoszące, że Koreańczycy planują stworzyć własną linię układów, które miałyby trafić do najlepszych słuchawek firmy. Teraz cała plotka powraca razem ze zbliżającymi się zmianami wewnątrz LG, które mają niedługo nastąpić. Producent dwóch ostatnich smartfonów z serii Nexus ma zamiar zwiększyć swoje zainteresowanie telewizorami minimalnym kosztem mobilnego rynku. Wracając do wątku przewodniego – Odin, bo tak mają się nazywać układy LG, na początku będą dostępne w dwóch wersjach. Jak donoszą koreańskie media, pierwsza czterordzeniowa wersja (taktowanie do 2,2GHz) przeznaczona będzie głównie dla wspomnianych wcześniej telewizorów. Druga, potężniejsza ośmiordzeniowa edycja powinna trafić do kolejnych topowych smartfonów LG. Odpowiednio słabszy układ będzie korzystał z procesora graficznego ARM Mali-T604, a mocniejszy z ARM Mali-T760.

Niestety, ale zabrakło informacji przybliżonych terminów, w których mogłyby pojawić się pierwsze urządzenia wykorzystujące układy scalone „Odin”. Tym samym możemy być pewni, że Samsung ze swoimi Exynosami będzie miał bliższą sobie konkurencję.

Źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x