Nowe cztero- i ośmiordzeniowe układy Odin produkcji LG

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
lg odin soc

Samsung ma swoje układy Exynos, a Nvidia Tegrę. To jedyne firmy, które produkują na szeroką skalę zarówno tego typu podzespoły jak i zarazem urządzenia w nie wyposażone. Teraz do gry ma wkroczyć kolejny producent i podobnie jak Samsung – również z Korei. Mowa jest oczywiście o wiceliderze mobilnego rynku, czyli LG.

Jeszcze za czasów kiedy nie znaliśmy G2, pojawiały się plotki głoszące, że Koreańczycy planują stworzyć własną linię układów, które miałyby trafić do najlepszych słuchawek firmy. Teraz cała plotka powraca razem ze zbliżającymi się zmianami wewnątrz LG, które mają niedługo nastąpić. Producent dwóch ostatnich smartfonów z serii Nexus ma zamiar zwiększyć swoje zainteresowanie telewizorami minimalnym kosztem mobilnego rynku. Wracając do wątku przewodniego – Odin, bo tak mają się nazywać układy LG, na początku będą dostępne w dwóch wersjach. Jak donoszą koreańskie media, pierwsza czterordzeniowa wersja (taktowanie do 2,2GHz) przeznaczona będzie głównie dla wspomnianych wcześniej telewizorów. Druga, potężniejsza ośmiordzeniowa edycja powinna trafić do kolejnych topowych smartfonów LG. Odpowiednio słabszy układ będzie korzystał z procesora graficznego ARM Mali-T604, a mocniejszy z ARM Mali-T760.

Niestety, ale zabrakło informacji przybliżonych terminów, w których mogłyby pojawić się pierwsze urządzenia wykorzystujące układy scalone „Odin”. Tym samym możemy być pewni, że Samsung ze swoimi Exynosami będzie miał bliższą sobie konkurencję.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy