Qualcomm prezentuje nowy układ Snapdragon 805 z Adreno 420

Newsy

qualcomm snapdragon

Rozwój mobilnej technologii sprawił, że obecne najpotężniejsze układy już za chwilę będą stanowić średnią półkę. Najbardziej znanymi producentami podzespołów są oczywiście Samsung, MediaTek i Qualcomm. Ten ostatni właśnie zaprezentował nowy układ z najwyższej półki, co sprawia, że Snapdragon 800 niedługo zostanie zdegradowany.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Snapdragon 805 to dzisiejsza nowość, która ma stanowić „przejściówkę” pomiędzy obecnymi układami, a nadchodzącymi drastycznymi zmianami, które mają zostać wykorzystywane na szeroką skalę w przyszłorocznych flagowych słuchawkach. Charakterystyka Snapdragona 805 umożliwia producentom stosowanie wyświetlaczy, które będą prezentować obraz w rozdzielczości 4K HD. Nagrywanie przy takiej ilości pikseli również jest możliwe. Jednak najbardziej interesującym elementem tego układu jest jednostka odpowiedzialna za grafikę, czyli nowe Adreno oznaczone numerem 420. W stosunku do poprzedniego topowego modelu, zaprezentowane dzisiaj GPU charakteryzuje się o 40% większą mocą obliczeniową. Z kolei sam procesor posiada nowe cztery rdzenie wykonane w architekturze 32-bit Krait 450, które mogą zostać ustawione na częstotliwość taktowania wynoszącą do 2,5GHz. Jednostka z modułami łączności w Snapdragonie 805 jest teraz znacznie szybsza, co umożliwia między innymi tworzyć strumień wideo w rozdzielczości 4K HD. Również przyspieszeniu uległy podzespoły odpowiedzialne za robienie zdjęć.

Qualcomm zapewnia, że już dzisiaj są w stanie masowo produkować nowe Snapdargony 805 toteż pierwszych modeli z tym układem możemy spodziewać się już na targach CES lub MWC.

Źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x