Huawei P30 i P30 Pro to jedne z najbardziej wyczekiwanych smartfonów tego roku. Co prawda wspomniane urządzenia nie są na ustach tylu osób, co seria Galaxy S10, która zadebiutuje już jutro, jednak ich premiera z pewnością nie przejdzie bez echa. A skoro mowa już o premierze, to właśnie poznaliśmy oficjalną datę, w której Huawei zaprezentuje swoje najnowsze flagowce.

Data premiery Huawei P30 i P30 Pro nie jest już tajemnicą

huawei p30 premiera

Wygląd Huawei P30 i P30 Pro nie będzie się wiele różnił od designu zeszłorocznego P20 i P20 Pro, co oczywiście nie jest niczym złym. Wspomniane urządzenia nie mają już przed nami zbyt wielu tajemnic, bo specyfikacja i cena modelu P30 jest już przecież znana, a ponadto wiemy, że oba te smartfony będą miały naprawdę świetne aparaty. Tak naprawdę jedyne co pozostawało niewiadomą w kwestii tych sprzętów to data ich premiery. Na szczęście do dzisiaj, bo Huawei oficjalnie poinformował, kiedy zamierza je zaprezentować. Jak możecie zauważyć na powyższej grafice, seria P30 zostanie oficjalnie zaprezentowana 26 marca bieżącego roku w Paryżu.

Zobacz także: Problem ze szkłami ochronnymi w Galaxy S10+ sprytnie rozwiązany

Z tego samego obrazka można jeszcze wywnioskować, że firma położyła duży nacisk na aparaty w tych urządzenia. Widzimy tu zbliżenie na Wieżę Eiffla, co sugeruje, że w modelach P30 znajdzie się jeszcze większy zoom, niż 5-krotny, który otrzymał w zeszłym roku P20 Pro. Przecieki mówią, że możemy się spodziewać nawet 10-krotnego zoomu, jednak wydaje mi się to dość mało prawdopodobne. W każdym razie nie ma co gdybać – wszystkiego dowiemy się już za nieco ponad miesiąc.

Źródło: gsmarena

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.