Google będzie miało swój pokaz na imprezie dla graczy. Co szykuje gigant?

Kacper Kościański Newsy 2019-02-19

Od jakiegoś czasu widać, że Google interesuje się grami wideo. Doskonale dowodzi tego Projekt Stream, który miał pozwalać na granie w największe hity przez… Chrome’a. Działanie tej usługi jest bardzo proste. Jak sama nazwa mogła sugerować, mieliśmy otrzymać dostęp do biblioteki tytułów, w które można by ogrywać za sprawą strumieniowania obrazu. Takie rozwiązanie nie było co prawda niczym nowym (patrz: Nvidia GeForce Now, Steam Link), jednak Google nieco je udoskonaliło, bo jak już wspomniałem, gry miało się uruchamiać w przeglądarce. Projekt Stream niestety upadł, jednak Google nie przestało interesować się grami wideo.

Google interesuje się grami. Czego dowiemy się na GDC 2019?

GDC, czyli Game Developers Conference to coroczna impreza dla graczy, na której zazwyczaj pokazywane są nowinki z branży. W tym roku pośród takich gigantów świata gier wideo jak Sony czy Microsoft znajdzie się także Google. Co więcej, firma z Mountain View będzie miała na tej imprezie swój własny pokaz, który tym razem nie będzie dotyczył gier na Androida (Google bywało już wcześniej na GDC), a najprawdopodobniej tych pełnoprawnych – komputerowych i konsolowych. Ciężko przewidzieć o czym będzie mówić Google, jednak jest cień szansy, że usłyszymy słówko o Projektcie Stream. Niewykluczone, że Google udoskonaliło swoją usługę i zamierza ogłosić jej reaktywację.

Zobacz także: Smartfon IQOO nie będzie taki, jak oczekiwano

Oczywiście są to tylko domysły, bo równie dobrze firma może nas zaskoczyć i skupić swój pokaz wokół czegoś zupełnie innego. Na czym? Nie wiadomo. Konferencja Google na GDC 2019 odbędzie się 19 marca bieżącego roku.

Źródło: The Verge  • Projekt stream upadl? Dobiero zaczęto jego testy na jednym tytulex