ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung będzie transmitował targi MWC za pomocą swojej technologii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jak już pisaliśmy, Samsung jest bardzo zainteresowany wejściem na rynek z własnymi stacjami nadawczymi. Wielką szansą jest dla niego to, że Huawei obecnie nie cieszy się zaufaniem administracji wielu krajów, dzięki czemu na rynku pojawiła się spora luka. Nie zamierza jednak poprzestać na jej wykorzystaniu. Warto pamiętać, że targi MWC są organizowane przez GSMA, które jest organizacją zrzeszająca większość operatorów na świecie. Jest więc to idealna okazja, żeby wkupić się w ich łaski i pochwalić się technologią.

Samsung chce błyszczeć przed operatorami

samsung mwc 5g

Samsung ogłosił dzisiaj, że będzie odpowiedzialny za transmisję Mobile World Live TV, które jest oficjalnym kanałem medialnym targów MWC. Zrobi to, wykorzystując do łączności wyłącznie swoją sieć 5G. Kanał będzie nadawał na żywo na telebimach w całym obiekcie i w ponad 280 hotelach w Barcelonie. Ponadto będzie także transmitowany na żywo za pomocą internetu. Zobaczymy w nim pokazy, wywiady i premiery, które będą transmitowane na żywo przez pięć dni.

Zobacz też: Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ – wygląd i ceny w Europie raz jeszcze

Jak powiedział starszy wiceprezes i dyrektor ds. globalnej sprzedaży i marketingu w Samsungu:

Cieszymy się, że możemy pokazać, w jaki sposób nasza najnowsza technologia może znacząco wpłynąć na tworzenie nowych możliwości transmisji podczas targów w Barcelonie, największej imprezie tego typu w branży telefonii komórkowej. Samsung jest zaangażowany w zaspokajanie potrzeb rynku na większą pojemność i bardzo niskie opóźnienia związanych z rozwojem przemysłu rozrywkowego.

Czyli jak widać, głównym celem firmy jest zaprezentowanie technologii operatorom, oraz promowanie sieci 5G wśród konsumentów.

Źródło: samsung

Sprawdź najnowsze wpisy