https://android.com.pl/news/192663-skladane-lg-opoznione/

Nowy Axon, nowy flagowiec 5G – ZTE pokaże nam jeden, czy dwa smartfony?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Sieć 5G jest nie tylko rewolucją w sposobie transmisji danych. Jest także szansą dla producentów, którzy chcą uporać się z kryzysem na rynku. Jedną z przyczyn spadku sprzedaży smartfonów jest brak innowacji i stagnacja. Co prawda urządzenia są coraz szybsze i robią coraz lepsze zdjęcia, ale już od kilku lat nie robi to na konsumentach większego wrażenia.

ZTE Axon 10 Pro i flagowiec z 5G?

ZTE Axon 5G

Składane smartfony wydają się odpowiedzią na brak innowacji. Jednak wciąż jest to młoda i niedopracowana technologia, co zauważyło LG, będące jednym z ważniejszych producentów elastycznych wyświetlaczy.  Najbezpieczniejszą opcją wprowadzenia czegoś nowego pozostaje więc technologia 5G. Większość producentów w tym wypadku planuje wypuszczenie flagowca bez 5G oraz jego wariant albo zupełnie inne urządzenie z wysokiej półki obsługujące 5G. W ten sposób chcą zmaksymalizować dochody, jednak może to się także obrócić przeciwko nim.

Zobacz też: Nubia α, najbardziej nietypowy smartfon nadchodzi

Nie wiadomo jak w tej sytuacji postąpi ZTE. 25 lutego o 10:30 odbędzie się konferencja zorganizowana przez ZTE pod hasłem „Nowy Axon, nowy flagowiec 5G”. Nie wiadomo jednak czy chodzi o jeden, czy o dwa różne smartfony. Wypuszczenie flagowca z 5G byłoby całkiem sensownym zagraniem. Co prawda zmniejszyłoby liczbę modeli do jednego, jednak wzbudziłoby zainteresowanie klientów. Według przecieków Axon 10 Pro jest porządnym, ale niczym się niewyróżniającym smartfonem. Obecność 5G byłaby w tym przypadku poważnym argumentem za wyborem akurat tego urządzenia.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy