Kilka lat temu bardzo popularne były wersje „mini” flagowych urządzeń. Jedyne co miały wspólnego z flagowcem to była tylko nazwa. Urządzenia te należały głównie do średniej półki cenowej i niczym się spośród modeli w niej zawartych nie wyróżniały. Był to tylko zabieg marketingowy mający na celu przykuć uwagę konsumentów, których nie było stać na flagowy model, a w kilku przypadkach także usprawiedliwienie dla wyższej niż w przypadku konkurencji ceny.

Xiaomi Mi 9 SE

xiaomi mi 9 se zapowiedź

Xiaomi wydaje się wierne tej tradycji. Jeszcze obecny flagowiec marki — Xiaomi Mi 8 doczekał się aż dwóch słabszych wariantów: Xiaomi Mi 8 SE oraz Xiaomi Mi 8 Lite. Nic więc dziwnego, że podobny los czeka także najnowszego flagowca marki. Informację o nim mamy dzięki temu, że pojawił się w sklepie JD. Nie jest to jednak przypadkowy wyciek a budowanie napięcia przed premierą. Nie znamy ceny urządzenia, będzie jednak ona niższa niż w przypadku Xiaomi Mi 9.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 i jego wyjątkowo szybkie ładowanie – dwa rodzaje!

Xiaomi Mi 9 SE najprawdopodobniej będzie miał z flagowym modelem wspólną tylko nazwę. Oczywiście nie oznacza to, że będzie złym smartfonem. Xiaomi Mi 8 SE do tej pory prezentuje się niezwykle ciekawie. Nie będzie jednak można liczyć na flagowy układ z serii 8XX od Snapdragona. Najprawdopodobniej zobaczymy urządzenie na procesorze z serii 7XX, jak to miało miejsce u poprzednika. Pamięć operacyjna również nie będzie przekraczała tej dostępnej, dla najsłabszej wersji Mi 9. Z drugiej strony nie może być niższa niż w Mi 8 SE, więc będzie wynosiła najprawdopodobniej 6 GB. Słabsza będzie także bateria. Na szczęście będą to wręcz symboliczne wartości, tak jak miało to miejsce w poprzedniej generacji.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.