Xiaomi Mi 9 SE – niespodziewana zapowiedź mniejszego brata Mi 9

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-18

Kilka lat temu bardzo popularne były wersje „mini” flagowych urządzeń. Jedyne co miały wspólnego z flagowcem to była tylko nazwa. Urządzenia te należały głównie do średniej półki cenowej i niczym się spośród modeli w niej zawartych nie wyróżniały. Był to tylko zabieg marketingowy mający na celu przykuć uwagę konsumentów, których nie było stać na flagowy model, a w kilku przypadkach także usprawiedliwienie dla wyższej niż w przypadku konkurencji ceny.

Xiaomi Mi 9 SE

xiaomi mi 9 se zapowiedź

Xiaomi wydaje się wierne tej tradycji. Jeszcze obecny flagowiec marki — Xiaomi Mi 8 doczekał się aż dwóch słabszych wariantów: Xiaomi Mi 8 SE oraz Xiaomi Mi 8 Lite. Nic więc dziwnego, że podobny los czeka także najnowszego flagowca marki. Informację o nim mamy dzięki temu, że pojawił się w sklepie JD. Nie jest to jednak przypadkowy wyciek a budowanie napięcia przed premierą. Nie znamy ceny urządzenia, będzie jednak ona niższa niż w przypadku Xiaomi Mi 9.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9 i jego wyjątkowo szybkie ładowanie – dwa rodzaje!

Xiaomi Mi 9 SE najprawdopodobniej będzie miał z flagowym modelem wspólną tylko nazwę. Oczywiście nie oznacza to, że będzie złym smartfonem. Xiaomi Mi 8 SE do tej pory prezentuje się niezwykle ciekawie. Nie będzie jednak można liczyć na flagowy układ z serii 8XX od Snapdragona. Najprawdopodobniej zobaczymy urządzenie na procesorze z serii 7XX, jak to miało miejsce u poprzednika. Pamięć operacyjna również nie będzie przekraczała tej dostępnej, dla najsłabszej wersji Mi 9. Z drugiej strony nie może być niższa niż w Mi 8 SE, więc będzie wynosiła najprawdopodobniej 6 GB. Słabsza będzie także bateria. Na szczęście będą to wręcz symboliczne wartości, tak jak miało to miejsce w poprzedniej generacji.

Źródło: gsmarena • Hijinx

  Chińska żenada….nawet nazwę kopiują od Apple.

 • May Czos

  Słabszego brata. Z tą wielkością może być różnie.

  • skazi B

   Nie będzie różnie, bo na pewno gabarytowo będzie taki sam.

   • May Czos

    Już pokazali i na szczęście jest mniejszy. Szkoda że równie ubogi.

    • skazi B

     Fakt, ale najlepsze jest to, że względem MI8 SE ekran urósł, pojemność baterii spadła. Bardzo sprytne…

     • May Czos

      Ale przynajmniej jest AMOLED więc czasy pracy raczej będą podobne.

 • Micho

  Jak nie będzie to pokroju Sony Compact czyli topowe bebechy w mniejszym rozmiarze to niech sobie to w żyć wsadzą 🙂

  • May Czos

   To mogą sobie wsadzić. Nic nie wskazuje na to, że mniejsze mają być akurat rozmiary.x