Xiaomi Mi 9 i jego wyjątkowo szybkie ładowanie – dwa rodzaje!

Łukasz Pająk Newsy 2019-02-18

Rozpoczęcie tygodnia bez żadnego wpisu o Xiaomi Mi 9? To by była zbrodnia. Dlatego tradycyjnie do Sieci przedostały się kolejne informacje o smartfonie, który ma zdobyć nasze uznanie w najbliższym tygodniu. Wiemy już, że telefon ten zaoferuje potrójny aparat, optyczny czytnik linii papilarnych w ekranie oraz wysoką wydajność, ale co z szybkim ładowaniem? Teoretycznie to właśnie od tego zaczęła się przygoda z Mi 9, a tymczasem poznajemy konkretne szczegóły. Przy okazji poznajemy kolejną tajemnicę Xiaomi.

Xiaomi Mi 9 naładujesz szybko przewodowo, jak i indukcyjnie

xiaomi mi 9 szybkie ladowanie

Mi 9 będziemy mogli naładować na dwa sposoby — przewodowo oraz indukcyjnie. O ile w kwestii tego pierwszego Xiaomi niespecjalnie się wyróżni na rynku, to drugie już stanowi pewien postęp. Jednak zacznijmy od tradycyjnego rozwiązania. Chińczycy najprawdopodobniej porzucą standard Quick Charge, a przynajmniej nie będą go promować. Postawią na Power Delivery, które jest mocno wyróżniane przez Google. To rozwiązanie ma pozwolić ładować Mi 9 mocą do 27 W (9 V, 3 A). Tymczasem przejdźmy do indukcji, która ma osiągać aż 20 W. Dotychczas maksymalnym standardem było 15 W. Jak najlepiej zobrazować tę moc? Chwalone Dash Charge od OnePlusa (VOOC od Oppo) oferowało 20 W.

Zobacz też: Wyjątkowa wersja iPhone’a XS nadchodzi.

Co więcej, przewodowe ładowanie Samsunga nie oferuje tak wysokiej mocy, co indukcja od Xiaomi. Do tego warto zaznaczyć, że Mi 9 to pierwszy model serii, który w ogóle oferuje bezprzewodową regenerację akumulatora.

Źródło: Reddit  • kot

    Co to jest bezprzewodowa regeneracja akumulatora? Telepatycznie?

    • DiamondBack

      Taka aplikacja, która pokazuje suwak naprawy akumulatora. Coś takiego jak magiczne aplikacje do zwiększania ramu w telefonie 🙂x