Ming-Chi Kuo jest prawdziwą wyrocznią, jeśli chodzi o przecieki dotyczące Apple. Niemal wszystko, co do tej pory powiedział, okazał się prawdą. Należy więc poniższe informacje traktować niemal jako pewniaki, a nie tylko niejasne przecieki. Oczywiście zawsze istnieje minimalna szansa, że akurat tym razem się myli.

Obszerne przecieki na temat planów Apple

Apple przecieki

Prognozy i przecieki serwowane nam przez Ming-Chi Kuo są niezwykle wiarygodne. Tym razem dostaliśmy informacje dotyczące niemal każdej premiery, przygotowywanej przez Apple na obecny rok. Przyjrzyjmy się więc, co gigant będzie miał nam do zaoferowania:

iPhone

Apple ma zamiar wypuścić trzy nowe modele iPhone w 2019 roku. Następcy iPhone XS, XS Max i XR zachowają ten sam rozmiar co poprzednicy. Zarówno rozmiar wyświetlacza, jak i notch nie ulegną zmianie. Oznacza to, że otrzymujemy 5,8-calowego iPhone XIS, 6,5-calowego iPhone XIS Max i 6,1-calowego iPhone XR drugiej generacji. Plotki o zastosowaniu panelu OLED w iPhone XR okazują się niestety nieprawdziwe. Poprawie ma ulec funkcja identyfikacji twarzy i żywotność baterii. Dodatkowo najnowsze iPhone uzyskają funkcję bezprzewodowego ładowania innych urządzeń. Najnowsze iPhone dostaną potrójne aparaty fotograficzne, a trzeci z nich ma być wyposażony w moduł ToF znany z zapowiedzi LG ThinQ 8. Okazuje się, że zgodnie z wcześniejszymi informacjami Apple nie zrezygnuje w tym roku ze złącza lightning w iPhone. 

Zobacz też: Co Apple pokaże w najbliższych miesiącach? Oto przewodnik po produktach

iPad

Seria iPad 9,7-cala ma doczekać się następcy o większym, 10,5-calowym ekranie. Co ciekawe wymiary urządzenia mają nie ulec zmianie, oznacza to, że Apple zastosuje mniejsze ramki. Dodatkowo potwierdziły się wcześniejsze informacje dotyczące iPada mini 5.

Apple Watch

Najnowszy zegarek od Apple ma posiadać ceramiczną obudowę oraz być znacznie szybszy od poprzednika. Najważniejszą informacją jest jednak to, że funkcja EKG w końcu ma działać także poza USA oraz zostać w znacznym stopniu ulepszona. To dobry ruch, ale nie rozumiem, dlaczego była ona ograniczona regionalnie w poprzednim modelu.

Air Pods

Informacje dotyczące najnowszy słuchawek bezprzewodowych także się potwierdziły. Pisaliśmy już na temat przecieków dotyczących Apple Air Pods 2 w jednym z wcześniejszych wpisów, więc nie będę powtarzał jego treści. Podkreślę jedynie, że zostały wyposażone w nowszy moduł łączności oraz zyskały odporność na zachlapanie.

Mac

MacBook PRO ma doczekać się kompletnego odświeżenia oraz zupełnie nowej konstrukcji. Niestety dokładne szczegóły nie są znane. Wiadomo jedynie, że przekątna jego ekranu ma wynieść około 16-cali. Nowa wersja MacBook PRO 13-cali ma dostać kości pamięci operacyjnej o pojemności 32 GB. Natomiast stacja robocza od Apple — Mac PRO ma wrócić do korzeni i zaproponować modułową budowę. 

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.