LG zaczyna być sceptyczne wobec składanych smartfonów

Paweł Maretycz Newsy 2019-02-18

Składane smartfony wydają być przyszłością. Od czasu popularyzacji idei tabletu przez Apple wiele osób zaczęło marzyć o urządzeniu równie wygodnym w obsłudze, jak tablet oraz równie kompaktowym, jak smartfon. Efektem tego jest obecna sytuacja na rynku smartfonów, gdzie ponad 6-calowy ekran nikogo już nie dziwi. Nadal jest to tylko kompromis. Urządzenie nadal jest znacznie mniejsze od tabletu, choćby 8-calowego, a przy tym nie tak wygodnie leży w jednej dłoni czy kieszeni jak mały smartfon. Składane urządzenia wydają się więc świetnym rozwiązanem tego problemu.

LG staje się sceptyczne

składane LG

 

Niestety, jest także druga strona medalu. Na rynku nie ma jeszcze składanych smartfonów, pomijając konstrukcje z dwoma ekranami. Nie wiadomo jak ludzie na nie zareagują, wygląd oraz sposób składania wciąż wydaje się dość toporny. Nie jest znana żywotność takich rozwiązań, a co gorsza ekran nie będzie chroniony szkłem a tworzywem, przez co stanie się bardzo podatny na zarysowania. W trakcie eksploatacji takich urządzeń może wyjść jeszcze wiele problemów, których się nie spodziewamy. Nowe technologie zawsze z początku są problematyczne, nie zawsze działają jak trzeba i niestety, często okazują się ślepą uliczką.

Zobacz też: Oto wygląd LG G8 ThinQ, który nie pozostawia wątpliwości, co do planów firmy

Nie dziwi więc decyzja LG o wstrzymaniu się z pracami nad urządzeniem tego typu. Już wcześniej padały ze strony koncernu deklaracje, że pokażą swój składany smartfon, dopiero kiedy spełni wszystkie stawiane przed nim wymagania. Producent postanowił skupić się na bardziej klasycznych rozwiązaniach oraz implementacji sieci 5G. Takie podejście jest bezpieczne. Z drugiej strony dział mobilny LG i tak przynosi straty od wielu lat, natomiast producent jest potentatem na rynku wyświetlaczy, także tych elastycznych. Możliwe więc, że nadmierna ostrożność bardziej mu zaszkodzi, bo może przez to stracić okazje, żeby na nowo zaistnieć w świadomości konsumentów. To jednak tylko moje rozważania, a to czy decyzja o wstrzymaniu prac nad elastycznym smartfonem była słuszna, pokaże czas.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x