Stardew Valley na Androidzie – oby więcej takich gier w Google Play

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-17

Biorąc pod uwagę gigantyczne rozmiary sklepu Google Play odsetek dobrych gier jest niewielki. Ciekawą prawidłowością jest także to, że te najlepsze tworzone pod Androida to albo gry logiczne albo proste gry zręcznościowe, natomiast niemal wszystkie większe tytuły na smartfony to gry przeportowane z innych platform. Właśnie dlatego należy się cieszyć z niemal każdego portu na Androida, zwłaszcza kiedy mówimy o dobrym tytule.

Stardew Valley Na Androida

Stardew Valley android

Stardew Valley jest grą indie inspirowaną serią Harvet Moon. Na szczęście raczej wcześniejszymi grami z serii, bo ta ostatnio nieco podupadła. Na szczęście nie jest to klon gry ze stajni Nintendo. Mimo bardzo widocznych inspiracji Stardew Valley posiada własną tożsamość, autorskie mechaniki oraz specyficzny, jednak przyjemny humor. Gra to dwuwymiarowy symulator mieszkańca wsi utrzymany w ośmiobitowym stylu. Chociaż słowo symulator to duża przesada. O ile główną rolę odgrywa tu ekonomia i zarządzanie nie tyle farmą, co czasem to nie przypomina ona w żaden sposób gier z serii Farming Symulator. 

Zobacz też: Kolejny problem Apple – chcieli dobrze, a skorzystali hakerzy

Gra miała premierę na większości platform, w tym także na iOS. Niestety, Android jest często pomijamy w przypadku takich projektów z wielu przyczyn, między innymi piractwa. Na szczęście developer zdecydował się wydać grę także na urządzenia spod znaku zielonego robocika. Dodatkowo dzięki temu, że wersja na iOS doczekała się licznych poprawek na start dostaniemy znacznie bardziej dopracowaną wersję niż ta, która debiutowała na iPhone. Cena jakiej należy oczekiwać wynosi 7,99 dolara, a przynajmniej taka jest w AppStore. Jeśli nie możecie się doczekać tej gry, to możecie się wstępnie zarejestrować na jej zakup w Google Play, a w dniu jej premiery zostaniecie o tym natychmiast poinformowani.

Źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x