Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro z możliwościami odblokowywania z iPhone’a – lepiej późno, niż wcale?

Łukasz Pająk Newsy 17-02-2019

Apple jako jeden z pierwszych producentów porzucił stosowanie czytnika linii papilarnych na rzecz odblokowywania twarzą. Konkurencja szybko podchwyciła tę metodę biometryczną, ale niestety w zdecydowanie gorszym wydaniu, bo tylko w 2D. Face ID w iPhone’ach skanuje twarz użytkownika w 3D, co gwarantuje zdecydowanie wyższy poziom bezpieczeństwa. W przypadku urządzeń z Androidem takie rozwiązanie nadal jest rzadkością. Możemy wyróżnić między innymi Xiaomi Mi 8 Explorer Edition (Mi 8 Pro), Oppo Find X lub Huawei Mate 20 Pro. Ten ostatni jeszcze bardziej zbliża się do możliwości Apple.

Huawei Mate 20 Pro odblokujesz dwiema twarzami, jak iPhone’a

Ładowanie zwrotne w Mate 20 Pro

Jak zostało ujawnione na chińskim forum Huawei, Mate 20 Pro niedługo otrzyma aktualizację oprogramowania, która pozwoli na dodanie drugiej twarzy do algorytmów odblokowywania urządzenia. Oznacza to, że dwie osoby będą mogły korzystać ze smartfona na tych samych zasadach — autentykacja aplikacji, realizacje płatności i inne. Tak naprawdę nowość trafi również do Huawei Mate 20 RS Porsche Design, czyli odpowiednika Mate 20 Pro. Należy też pamiętać, że skoro jest mowa o chińskim forum, to zapewne też o chińskich wydaniach EMUI 9. To z kolei oznacza, że Europejczycy będą musieli nieco dłużej poczekać na stosowną aktualizację.

Zobacz też: Co Google może zaprezentować razem z Pixelem 4?

Czemu tak niewiele smartfonów stawia na odblokowywanie twarzy w 3D? Zapewne ma to związek z kosztami, jak i koniecznością dostosowania oprogramowania do nowego systemu biometrycznego. O ile ten pierwszy punkt jest nie do przeskoczenia, to z drugim Google ma pomóc w ramach Androida Q, kiedy to pojawi się natywne wsparcie dla Face ID. Czy będziemy mogli dodawać dwie twarze do algorytmu? Tego jeszcze nie wiemy, aczkolwiek w tym momencie do gry może wchodzić moc obliczeniowa.

 

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x