Twitter teorie spiskowe 5G COVID-19

Czyżby Twitter zaraz miał stracić swój wizerunek?

Newsy

Kasowanie wiadomości to przydatna funkcja. Pozwala uniknąć wielu nieporozumień. Oczywiście często ogranicza się ono, do usunięcia wiadomości jedynie po naszej stronie, a u odbiorcy nadal jest ona widoczna, chociaż w przypadku Facebooka wiadomość znika od pewnego czasu zarówno u nadawcy, jak i odbiorcy.

Twitter lubi chomikować Twoje wiadomości

Twitter afera

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Jeśli zaś chodzi o Twittera, do pełnego skasowania wiadomości potrzebne są dwie osoby. Zarówno odbiorca, jak i nadawca powinien skasować wiadomość. Teoretycznie…. Niestety okazuje się, że te wiadomości w ogóle nie są kasowane. Według specjalisty do spraw bezpieczeństwa Karana Saini Twitter zachowuje wiadomości przez lata, w tym wiadomości, które zostały skasowane, ale także takie, które zostały wysłane na zdezaktywowane i zawieszone konta oraz z nich. Saini znalazł wieloletnie wiadomości w pliku z archiwum swoich danych uzyskanych za pośrednictwem strony internetowej z kont, które nie znajdują się już na Twitterze.

Zobacz też: Twitter stara się wyeliminować nieoficjalne aplikacje za wszelką cenę

Żeby odzyskać te wiadomości, wystarczy tylko pobrać archiwum danych swojego konta z portalu. Zachowywanie wiadomości przez lata może postawić firmę w nieciekawej sytuacji nie tylko z powodu strat wizerunkowych, ale także przysporzyć kłopotów prawnych. Wszystko to z powodu europejskiej ustawy o ochronie danych osobowych, która pozwala użytkownikom żądać od firmy usunięcia ich danych. Jeśli ta sytuacja przerodzi się w poważniejszą aferę to Twitter, mimo że po raz pierwszy od lat jest na plusie, może stracić powody do zadowolenia. Jest to także cenna lekcja dla nas. Pamiętajmy, że w Internecie tak naprawdę nic nie ginie. 

Źródło: techcrunch


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x