składany smartfon BlackBerry

Alcatel, BlackBerry? Kto wykorzysta pomysł sprzed 11 lat?

Newsy

Składane smartfony był niegdyś pieśnią przyszłości. Wbrew pozorom pomysł na nie nie jest nowy, a sięga kilkunastu lat. I nie mówimy tutaj o futurystycznych wizjach pisarzy lub reżyserów fantastyki naukowej, a konceptach, a nawet prototypach urządzeń. Nie były to jednak pomysły na nudne urządzenia składanych w pół. Były to projekty równie fantastyczne co mało praktyczne, jak smartfony zwijane w rulon niczym zwój papirusu lub smartfony owijane wokół nadgarstka, które stały się inspiracją dla inżynierów pracujących nad Nubią α.

Koncept sprzed 11 lat stanie się faktem?

składany smartfon BlackBerry

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Pomysł przekształcenia składanego urządzenia w smartfon, a następnie w zegarek nie jest nowością. Koncepcja urządzenia zwanego Nokia Morph pochodzi z 2008 roku, a animowany film wideo pokazuje, jak produkt jest tabletem, gdy jest w pełni otwarty, i może złożyć się, aby stać się telefonem. Urządzenie można również złożyć ponownie założyć je na nadgarstek, aby nosić je jako smartwatch.

Zobacz też: Składany smartfon Huawei. Mate X nadciąga?

TCL, firma stojąca za markami takimi jak Alcatel, BlackBerry oraz Vertu, pracuje nad składanym smartfonem, który zmienia się w smartwatch. Jest to jeden z pięciu produktów ze składanym ekranem, nad którym pracuje producent. Oprócz wyżej wspomnianego urządzenia lista zawiera dwa tablety, z czego jeden składa się do środka w podobny sposób jak telefony z klapką, a drugi składa się na zewnątrz. Analogicznie wygląda sprawa z pozostałymi dwoma smartfonami. Niestety, nie wiemy nic o parametrach ani cenach wyżej wspomnianych urządzeń. Jedyną pewną informacją jest to, że jedno z nich, niestety nie wiemy które, trafi na rynek już w przyszłym roku.

Źródło: phonearena

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x