Google ARCore dla nowych urządzeń i z nowymi możliwościami

Łukasz Pająk Newsy 2019-02-16

Czy kiedykolwiek korzystaliście z ARCore? Cóż, zapewne nie, ale też istnieje duża szansa, że korzystaliście z tych bibliotek w sposób nieświadomy. W końcu każda aplikacja, która stawia na rozszerzoną rzeczywistość, może wykorzystywać rozwiązania od Google. Jednak są ku temu pewne ograniczenia. Przede wszystkim Amerykanie muszą zgodzić się na to, aby dane urządzenie wspierało ARCore. Dlatego staramy się możliwie najczęściej informować Was o wszelkich decyzjach firmy. Tym razem też do gry wchodzi pewne rozwiązanie, które doskonale znamy między innymi ze Snapchata.

ARCore dostępne teraz na smartfonach z matrycami ToF

Oto nowe urządzenia, dla których ARCore nie jest już niczym obcym:

 • Honor View 20 (V20)
 • Huawei nova 4
 • Motorola Moto G7, Moto G7 Plus, Moto G7 Power, Moto G7 Play
 • Oppo RX17 Pro (R17 Pro)
 • Vivo NEX Dual Display

Najważniejsze nowości to oczywiście Honor View 20 i Oppo RX17 Pro, czyli modele z matrycami ToF, które są dedykowane rozszerzonej rzeczywistości. Z listy dostępnych urządzeń zniknęły też dwa modele od LG — Signature 2017 i 2018. Jednak jest to zapewne żadna strata, bo w sumie tych urządzeń stworzono po 300 sztuk. Sama ich obecność była też stosunkowo krótka. Nie wiemy, co spowodowało, że Google odebrało wsparcie.

ARCore, niczym Snapchat, nakłada filtry na twarz

Jakby nie patrzeć, Snapchat to obok Pokemon GO jedna z najpopularniejszych aplikacji rozszerzonej rzeczywistości. Według najnowszych zmian zawartych w ARCore 1.7 teraz programiści będą mogli analizować twarz i nakładać odpowiednie filtry. To jednak nie najnowsza zmiana, bo do gry wchodzi też ARCore Elements, stanowiące ułatwienie do rozpoznawania poszczególnych obiektów.

Zobacz też: Szkło ochronne na Samsungu Galaxy S10? Może być z tym problem.

ARCore 1.7 jest już dostępne w Sklepie Play. Niemniej możecie być pewni, że jeśli jakaś aplikacja wymaga dostępu do tych bibliotek, to już ją macie zainstalowaną.

Źródło: Android Police • Bartasx

  Odpowiadając na pytanie, tak korzystałem z ARCore. I jak się tak teraz nad tym zastanowię to dziwne, że rozpoznawanie twarzy i nakładanie filtrów zostało dodane dopiero teraz. Biblioteki z wzorcami twarzy są chyba najpopularniejsze a korzystanie z nich proste przez co bardzo łatwo jest stworzyć coś takiego. Mam nadzieję, że projekt będzie się szybko rozwijać i że będzie powstawać więcej programów, które będą to wykorzystywać. Teraz działa to bardziej jako ciekawostka ale w przyszłości może być bardziej użyteczne

  • Łukasz Pająk

   Zapewne ze względu na fakt, żeby Google dawało coś nowego, a nie coś, co każdy już ma po swojemu. Dopiero teraz dochodzi coś, co pozwoli nowym od zera dać tak naprawdę więcej.x