Czy kiedykolwiek korzystaliście z ARCore? Cóż, zapewne nie, ale też istnieje duża szansa, że korzystaliście z tych bibliotek w sposób nieświadomy. W końcu każda aplikacja, która stawia na rozszerzoną rzeczywistość, może wykorzystywać rozwiązania od Google. Jednak są ku temu pewne ograniczenia. Przede wszystkim Amerykanie muszą zgodzić się na to, aby dane urządzenie wspierało ARCore. Dlatego staramy się możliwie najczęściej informować Was o wszelkich decyzjach firmy. Tym razem też do gry wchodzi pewne rozwiązanie, które doskonale znamy między innymi ze Snapchata.

ARCore dostępne teraz na smartfonach z matrycami ToF

Oto nowe urządzenia, dla których ARCore nie jest już niczym obcym:

  • Honor View 20 (V20)
  • Huawei nova 4
  • Motorola Moto G7, Moto G7 Plus, Moto G7 Power, Moto G7 Play
  • Oppo RX17 Pro (R17 Pro)
  • Vivo NEX Dual Display

Najważniejsze nowości to oczywiście Honor View 20 i Oppo RX17 Pro, czyli modele z matrycami ToF, które są dedykowane rozszerzonej rzeczywistości. Z listy dostępnych urządzeń zniknęły też dwa modele od LG — Signature 2017 i 2018. Jednak jest to zapewne żadna strata, bo w sumie tych urządzeń stworzono po 300 sztuk. Sama ich obecność była też stosunkowo krótka. Nie wiemy, co spowodowało, że Google odebrało wsparcie.

 

ARCore, niczym Snapchat, nakłada filtry na twarz

Jakby nie patrzeć, Snapchat to obok Pokemon GO jedna z najpopularniejszych aplikacji rozszerzonej rzeczywistości. Według najnowszych zmian zawartych w ARCore 1.7 teraz programiści będą mogli analizować twarz i nakładać odpowiednie filtry. To jednak nie najnowsza zmiana, bo do gry wchodzi też ARCore Elements, stanowiące ułatwienie do rozpoznawania poszczególnych obiektów.

Zobacz też: Szkło ochronne na Samsungu Galaxy S10? Może być z tym problem.

ARCore 1.7 jest już dostępne w Sklepie Play. Niemniej możecie być pewni, że jeśli jakaś aplikacja wymaga dostępu do tych bibliotek, to już ją macie zainstalowaną.

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.