Oxygen OS z Google Duo – nowa era komunikacji od OnePlusa?

Łukasz Pająk Newsy 2019-02-16

OnePlus słynął i zapewne nadal w niektórych kręgach słynie z tego, że jest to firma otwarta na potrzeby swoich odbiorców. Nie tylko sklepów, ale tych końcowych konsumentów, którzy faktycznie będą korzystać z ich produktów. Dlatego firma postanowiła wyciągnąć wnioski ze swoich zeszłorocznych badań na temat potrzeb użytkowników w Indiach i wprowadzili nową formę wideokomunikacji. Jak już to napisałem w tytule, Oxygen OS dostaje pełne wsparcie dla Google Duo.

OnePlus integruje Google Duo w Oxygen OS

google duo

Co to tak naprawdę oznacza? W pierwszych wydaniach Oxygen OS, Google Duo zostanie zintegrowane z wieloma systemowymi usługami, jak historia połączeń, kontakty, wiadomości czy też wybieraniem rozmów. Oczywiście wcześniej nic nie stało na przeszkodzie, aby skorzystać z amerykańskiej usługi, ale teraz ma się stać to prostsze. Nowości pojawią się w Oxygen OS 9.0.12 dla OnePlus 6T, 9.0.4 dla OnePlus 6, 5 i 5T oraz prawdopodobnie dla OnePlus 3 i 3T, gdy tylko te modele otrzymają Androida Pie. Powyższa integracja z pewnością ucieszy wybranych odbiorców, ale czy sprawi, że Google Duo stanie się bardziej popularne? W Polsce ten komunikator praktycznie nie istnieje, więc niestety obawiam się, że wysiłek OnePlusa w naszym kraju nie będzie miał żadnego znaczenia.

Zobacz też: Sony Xperia X10 powraca!

Wspomniałem w pierwszym akapicie o tym, że OnePlus słynął z tego, że słuchał użytkowników. Coraz częściej da się odnieść wrażenie, że tak jest i ta sytuacja jest najlepszym przykładem, gdyż w komentarzach można łatwo znaleźć opinie, że w takim razie, czemu firma nie widzi próśb o Google Camera (Gcam) czy też nie zintegruje aplikacji telefonu od Amerykanów? Oczywiście nigdy wszystkim nie da się dogodzić, więc najzwyczajniej w świecie chciałbym poznać Waszą opinię co do integracji Google Duo w Oxygen OS. Jak często w ogóle korzystacie z wideorozmów?

 

Źródło: Forum OnePlus


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x