[Aktualizacja] Test przeglądarek – Gingerbread szybszy od iOS 4.3 / Test okazał się nieobiektywny

Newsy

Firma Blaze, pomagająca klientom zoptymalizować ich strony internetowe, ostatnio postanowiła przeprowadzić test szybkości przeglądarek dwóch najpopularniejszych systemów mobilnych. Chodzi oczywiście o najnowsze wersje Androida i iOS. 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Po otwarciu 45,000 stron na obydwu urządzeniach, Android okazał się szybszy przy otwieraniu aż 84% witryn. Warto wspomnieć, że iOS 4.3 otwierał strony o 52% dłużej w porównaniu do Gingerbreada 2.3. Dokładna średnia czasu potrzebna Androidowi na otwarcie strony to 2.144 sekundy, gdzie iOS wymagał średnio 3.254 sekundy. 

Testy zostały przeprowadzone na różnych telefonach, sieciach 3G oraz Wi-Fi, bez działających w tle aplikacji.

źródło: androidguys.com

Okazało się, że cały test został zmanipulowany i nie odwzorowuje on wszystkich zagadnień. Przede wszystkim nie był przeprowadzany na standardowych przeglądarkach. Morał? Najobiektywniejsze testy uwieczniane są na wideo.

Więcej informacji w źródle:

źródło: http://www.loopinsight.com/2011/03/17/study-comparing-android-to-iphone-web-browsing-speed-flawed/


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x