Hangouts Chat

Hangouts – krok w przód poprzedzony krokiem wstecz

Paweł Maretycz Newsy 15-02-2019

Hangouts to świetny, chociaż niedoceniany komunikator od Google. Niestety jak wszystkie inne komunikatory giganta cieszy się raczej skromnym zainteresowaniem i już w 2020 roku ma odejść na emeryturę. Mimo to jest ciągle rozwijany i dostaje ciągle nowe funkcje.

Aktualizacja Hangouts przynosi mieszane uczucia

 Hangouts aktualizacja

Co ciekawe razem z ogłoszeniem końca komunikatora zaczął się cieszyć większą popularnością niż wcześniej. Przyjrzyjmy się zmianom, które znajdą się w najnowszej, 29. wersji komunikatora. W poprzednich wersjach możliwe było zdefiniowanie dzwonków zarówno dla wiadomości przychodzących, jak i połączeń dla każdego kontaktu. Niestety możliwość ta zniknie w najnowszej wersji komunikatora. Jedyna opcja z tym związana, jaka pozostanie to możliwość wyłączenia powiadomień dla danego kontaktu lub czatu grupowego. Dodatkowo doszła możliwość połączenia numeru telefonu z kontem Hangouts. Dzięki temu osoby znające nasz numer telefonu będą mogły odnaleźć nasz profil na komunikatorze.

Zobacz też: #poGGadajmy – Gadu Gadu po raz kolejny chce się stać potęgą

Kontaktując się  z kimś przez Hangouts, nasz rozmówca może od razu poznać nasz numer telefonu. Chociaż tę opcję można wyłączyć. Proces łączenia ma być uwierzytelniany przy pomocy kodu SMS.  O ile integracja z numerem telefonu jest bardzo ciekawą funkcją, to boli nieco regres w kwestii powiadomień. Różne dźwięki sygnałów połączeń był bardzo wygodne i znacznie przyśpieszały identyfikację osoby, od której dostajemy wiadomość.

Źródło; androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x