Hangouts – krok w przód poprzedzony krokiem wstecz

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-15

Hangouts to świetny, chociaż niedoceniany komunikator od Google. Niestety jak wszystkie inne komunikatory giganta cieszy się raczej skromnym zainteresowaniem i już w 2020 roku ma odejść na emeryturę. Mimo to jest ciągle rozwijany i dostaje ciągle nowe funkcje.

Aktualizacja Hangouts przynosi mieszane uczucia

 Hangouts aktualizacja

Co ciekawe razem z ogłoszeniem końca komunikatora zaczął się cieszyć większą popularnością niż wcześniej. Przyjrzyjmy się zmianom, które znajdą się w najnowszej, 29. wersji komunikatora. W poprzednich wersjach możliwe było zdefiniowanie dzwonków zarówno dla wiadomości przychodzących, jak i połączeń dla każdego kontaktu. Niestety możliwość ta zniknie w najnowszej wersji komunikatora. Jedyna opcja z tym związana, jaka pozostanie to możliwość wyłączenia powiadomień dla danego kontaktu lub czatu grupowego. Dodatkowo doszła możliwość połączenia numeru telefonu z kontem Hangouts. Dzięki temu osoby znające nasz numer telefonu będą mogły odnaleźć nasz profil na komunikatorze.

Zobacz też: #poGGadajmy – Gadu Gadu po raz kolejny chce się stać potęgą

Kontaktując się  z kimś przez Hangouts, nasz rozmówca może od razu poznać nasz numer telefonu. Chociaż tę opcję można wyłączyć. Proces łączenia ma być uwierzytelniany przy pomocy kodu SMS.  O ile integracja z numerem telefonu jest bardzo ciekawą funkcją, to boli nieco regres w kwestii powiadomień. Różne dźwięki sygnałów połączeń był bardzo wygodne i znacznie przyśpieszały identyfikację osoby, od której dostajemy wiadomość.

Źródło; androidpolice • Przydałoby się coś niezależnego, fajnego i łatwo zyskającego popularność, a nie będące w rękach MS (skype), G (hangołt, alo, duło), FB (łocap) i innych złodziejaszków prywatności.

 • stark2991

  Dzięki za info, możliwość ustawienia dzwonka do danego kontaktu to dla mnie ważna rzecz, także omijam aktualizację

  • Variete

   „Także”, to nie to samo co „tak że”. Mają zupełnie inne znaczenie. W Twoim zdaniu winien być ten drugi zapis, bo chodziło Ci o synonim „więc”, a nie „też”.

   • Paweł Maretycz

    Nie przesadzaj. O ile bardzo sobie cenię Twoje uwagi pod tekstami, tak nie widzę sensu poprawiania ludzi w komentarzach. To tylko przekazywanie swoich myśli/opinii na temat tekstu. Oczywiście sam tekst powinien być bezbłędny, więc nie dobieraj tego jako jakiegoś typu próbę odreagowania za to, że wskazujesz błędy pod moimi tekstami. Jak już pisałem bardzo to sobie cenię, bo pomagasz mi być coraz lepszym autorem. Po prostu nie widzę sensu w poprawianiu osób komentujących.x