Najtańsza Nokia sprawdzona pod kątem wytrzymałości

Łukasz Pająk Newsy 2019-02-15

Często spotykamy się z opinią, że flagowe smartfony są za drogie, co sprawia, że jeszcze częściej zapominamy o tych najtańszych propozycjach. Jakby nie patrzeć, producenci rozciągają swoje portfolio dla większej różnorodności. Oczywiście w większości przypadku jest to zbędne, ale… naprawdę zapominamy o tych najtańszych modelach. W przypadku Nokii jest to Nokia 1 z Android Go. Czy tani oznacza niewytrzymały?

Nokia 1 jest najtańsza, ale co z jej wytrzymałością?

Na oba powyższe, a właściwie jedno i to samo pytanie odpowiedział nie kto inny, a sam Zack z kanału JerryRigEverything. Co udowadnia nam jego materiał? Wytrzymałość Nokii 1 jest akceptowalna i trudno do czegokolwiek się doczepić. Oczywiście wykonanie z tworzyw sztucznych i różne wstawki łatwo się rysują, ale już szklany front mógłby być gorszy i nikt z tego powodu nie robiłby problemu. To, co mnie najbardziej poruszyło w tym teście, to proces wkładania akumulatora do urządzenia ze zdejmowaną klapką. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio miałem do czynienia z tego typu smartfonem. Być może, gdybyśmy nie zapominali o tych najtańszych, to byłoby inaczej?

Zobacz też: Redmi Note 7 dobrze się sprzedaje — w końcu firma chwali się wynikami.

Ciężko gdybać, ale z czego wynika brak zainteresowania takimi modelami? Zapewne z faktu, że wiele osób woli kupić coś używanego, starszego, ale z wyższej półki. Zapewne też dlatego, że takie smartfony dedykowane są zupełnie innym osobom, aniżeli fanom rynku mobilnego. Kupowane są one przez odbiorców, którzy wchodzą do sklepu i chcą coś najtańszego. • Jakbym widział moją lumie 625 xd

 • yrek150

  Używam Nokii 1 jako telefonu do pracy w warunkach warsztatowych, ze specjalnym „pancernym” etui, i spełnia swoje zadanie, na wytrzymałość też nie narzekam, telefon spadł mi wiele razy na beton z dość dużej wysokości i ciągle działa prawidłowo

  • Łukasz Pająk

   O proszę, a jak akumulator oceniasz i ogólną wydajność?

   • yrek150

    Wszystko zależy od intensywności użytkowania, generalnie używam go tylko w pracy, i całą 12 godzinną zmianę wytrzymuje bez problemu, czasem zostanie 60% baterii a czasem 20, zależy czy np. pracę umilam sobie włączając telewizje z aplikacji horizon go od upc.
    Co do wydajności… Jeśłi nie używa się dużej ilości widgetów na ekranie głównym, na przeglądarce Samsung Internet przeglądanie stron daje rade. O używaniu „pełnego” messengera można tu zapomnieć, działa tylko wersja lite (akurat mi to wystarcza, na głównym telefonie – xiaomi mi a1 – też używam lite). O grach można pewnie zapomnieć, choć sam tego nei sprawdzałem, bo zwyczajnie nie przepadam za graniem na smartfonie.
    Generalnie – jak na telefon kupiony za około 200-300zł – nie jest źle

    • Łukasz Pająk

     Dzięki za informacje 🙂x