Emulator Nintendo Switch na Androida? To wręcz genialne

Łukasz Pająk Newsy 2019-02-15

Emulatory cieszą się różnorakimi opiniami. Z jednej strony pozwalają grać w ulubione tytuły bez konieczności posiadania sprzętu. Z drugiej strony pojawiają się wątpliwości i różne interpretacje legalności stosowania tego typu programów. Niemniej umówmy się, że jeśli kupiliście daną grę, sami ją zgraliście do formy obrazu, to wszystko jest w porządku. Dla takich właśnie osób powstaje emulator Nintendo Switch na Androida. Od razu zaznaczam, że projekt jest na wczesnym etapie, ale niewątpliwie obiecujący.

Emulator Nintendo Switch na Androida to zapalnik dla smartfonów dla graczy

Zanim przejdziemy do szczegółów, to chciałbym, abyście poznali, co to tak właściwie emulacja. W tym celu obejrzyjcie powyższy materiał, który w możliwie najprostszy sposób tłumaczy cały proces. Też po jego zrozumieniu będziecie wiedzieć, że emulatory wymagają dużo pracy. Obecna forma emulatora Nintendo Switch jest nie do użytku na co dzień. Autor, który udostępnił swoją aplikację na forum GBAtemp, zaznacza, że obecnie nie ma żadnej grafiki, a uruchamiane tytuły pracują w dziesiątych częściach klatek na sekundę. Niemniej sam pomysł jest naprawdę świetny, choć zapewne nie spodoba się samemu Nintendo, bo może sprawić, że wiele braków Switcha zastąpią smartfony dla graczy — na przykład lepszej jakości wyświetlacze. Oczywiście pozostaje jeszcze pytanie, co z Joy-Conami, ale nie wybiegajmy za daleko w przyszłość.

Zobacz też: Lubicie Samsung Internet, świadczą o tym wyniki tej przeglądarki.

Samemu mocno kibicuję temu projektowi, chociaż jestem świadomy, że to nie będzie najprostsze zadanie. Niemniej nieoficjalna scena fanów różnych platform Nintendo już niejednokrotnie pokazywała, że są zdolni do tworzenia rzeczy niemożliwych. Co prawda nie na jutro, ale po prostu są zdolni. Nie zapominajmy, że swego czasu mówiło się o możliwości pojawienia się CyanogenMod na Switchu. Tak, było to przed premierą samej konsoli, ale platforma w gruncie rzeczy jest podobna. Co Wy sądzicie o samym pomyśle emulacji tej platformy na Androidzie??

Źródło: Reddit, gbatemp • Astrologowie ogłaszają tydzień emulatorów.

  Populacja prawników Nintendo zwiększa się.

 • Jaro Jaro

  A gdzie ten emulator bo chcę go przetestować, jak nie pujdzie to zarzucę go pod emulator androida na pc, i na pc też zrubcie 😉 a co do emu Wii i gamecbe to jest emulator na pc ktury działa całkiem dobrze.

 • Bartasx

  „wątpliwości i różne interpretacje legalności stosowania tego typu programów” – Tu nie ma wątpliwości. Emulator jest legalny. I legalne jest korzystanie z niego. Pod warunkiem, że system do emulatora mamy wyciągnięty z własnej, zakupionej konsoli a gry do emulatora są z naszych własnych płyt/dyskietek zgrane na pc odpowiednim sprzętem. Sam program bez tych rzeczy jest jak pusta skorupa, która do niczego nie służy.

 • Tomasz Zook Durlej

  Ciekawe jestem skąd twórcy wyciągną brakujące części teraflopa. Andreo 630 ma coś koło 0.6. switch 1.

 • Herapix

  „Niemniej nieoficjalna scena fanów różnych platform Nintendo już niejednokrotnie pokazywała, że są zdolni do tworzenia rzeczy niemożliwych”. Fajnie tylko że:
  Emulator Wii nie działa w 100% płynnie (może na czymś lepszym niż snap 821 ale nie wiem i nie mam jak sprawdzić)
  Emulatora Wii U nie ma wcale
  Emulator NDS tak naprawde używalny jest jeden-Drastic
  Emulator 3DSa działa w może 5% (jest we wczesnej fazie rozwoju w dodatku działa na wersji beta emulatora Wii który jest jednocześnie wersją stabilną)
  Wniosek:Albo kupisz droższy telefon albo tańszego switcha+gry=Nintendo przez kilka(naście) lat jest bezpieczne jeśli chodzi o switcha (no chyba że emulator na pc bo na fonie szanse wynoszą puki co jakieś 0,5% na powodzenie)

  • $ROGAL$

   Na starym Xbox działały emulatory PS One oraz GBA i to całkiem sprawnie, a to zupełnie inne architektury procesora, więc emulacja pochłaniala sporo zasobów. Switch ma ten sam procesor co obecne smartfony, a do tego jest taktowany sporo wolniej. Problemem nie jest więc sam sprzęt (jak w przypadku emulacji innych platform), a software. Powinno być zatem (w teorii) dużo łatwiej emulowac gry ze Switch’a na smartfonach/tabletach z Androidem (dla architektury ARM oczywiście). Pokladam duże nadzieje w ten projekt i czekam na używalna wersję. Sam jestem raczej niedzielnym graczem, a jak już w coś gram to właśnie na Nintendo.

   • Maciej Wyżgowski

    A może znajdzie się ktoś taki, kto pogrzebie w oprogramowaniu Switcha, aby dało się je zainstalować na dowolnym smartfonie.

  • Łukasz Pająk

   To wiąże się dokładnie z tym, co jest omówione w załączonym filmie 🙂x