Na Oppo R19 jeszcze poczekasz. Jaki los czeka składanego smartfona?

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-15

Oppo F11 jest pełnym nowinek i innowacji smartfonem. Jednak jest tylko średniakiem, którego sprzedaż ma zostać skierowana na Rynki Wschodzące, głównie Azji i Pacyfiku, ale jest duża szansa na to, że trafi także do Afryki. Od jakiegoś czasu po sieci krążą plotki na temat Oppo R19.

Oppo R19 będzie udanym smartfonem, ale jeszcze długo go nie zobaczymy

Oppo R19 plotki

Niestety, wszystkie plotki na temat Oppo R19 zostały zdementowane przez Briana Shena, wiceprezesa koncernu. Zapowiedział on, że nie zobaczymy Oppo R19 w ciągu najbliższego roku. Dodatkowo stwierdził, że nie widzi większego sensu w technologii składanego ekranu. Jest to dość dziwna deklaracja, zwłaszcza że według plotek firma pracuje nad składanym smartfonem. Wiceprezes Oppo powinien się bardziej liczyć ze słowami, ponieważ takie deklaracje w przeszłości już nie jednej firmie przysporzyły kłopotów. Przykładem niech będzie niesławna wypowiedź Stephena Elopa na temat smatfonów Nokii, po której sprzedaż urządzeń jeszcze mocniej spadła.

Zobacz też: Oppo zapowiada F11 PRO z 48 MP aparatem!

Może to także oznaczać, że plotki mówiące na temat składanego smartfona Oppo także są nieprawdziwe. Miejmy nadzieję, że producent jednak z czasem zmieni zdanie, ponieważ w składanych smartfonach jest olbrzymi potencjał. Oczywiście w pierwszych generacjach zobaczymy raczej dość pokraczne urządzenia, ale nie zapominajmy, jak wyglądała sytuacja, przy wprowadzeniu pierwszych smarfonów z ekranem dotykowym. Dopiero Apple podeszło do tematu w odpowiedni sposób. Producent mógłby na polu optymalizacji takiego rozwiązania wiele zdziałać. Oppo nie jest w końcu firmą, która robi zwykłe smartfony, ale także eksperymentuje z ich formą i funkcjonalnością. Śmiało można nazwać ją innowacyjną. Dodatkowo jej urządzenia naprawdę robią wrażenie, zwłaszcza że stosunek ceny do jakości, który oferują, jest naprawdę przyzwoity. Co tym bardziej ma dla nas znaczenie, ponieważ od kilku tygodni Oppo jest dostępne także w Polsce. 

Źródło: gsmarenax