Reborn 3 – jaka będzie odrodzona Opera?

Paweł Maretycz Newsy 2019-02-15

Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na rynku. Według statystyk z 2018 roku posiada ponad 60% rynku. Dla porównania drugie miejsce ma Safari z wynikiem nieco ponad 15%. Po wykluczeniu urządzeń z e stajni Apple mamy wręcz monopol przeglądarki od Google. Mimo to producenci innych się nie poddają i wciąż próbują zaistnieć na rynku.

Co przyniesie Opera Reborn 3?

opera reborn 3

Najlepszym przykładem jest Opera, która dzielnie walczy zarówno na polu komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Nie będzie to łatwe zadanie, jako że przeglądarka posiada nieco ponad 3% rynku. W przypadku tych smartfonów i tabletów próbuje do siebie skusić użytkowników darmowym VPN, a co zaoferuje na PC? Spójrzmy na Operę 59 zwaną także Reborn 3. Trzecie odrodzenie Opery to także zmiana filozofii projektowania przeglądarki. Tym razem hasło przewodnie brzmi: „przeglądarka jest jedynie ramką dla Internetu”. Oznacza to, że Opera stawia na minimalizm. Zbędne ramki, krawędzie i inne ozdobniki odejdą w niepamięć.Przeglądarka będzie zajmowała na ekranie tylko minimalną, niezbędną ilość miejsca, tak żeby to treść odgrywa główną rolę. Kolejną nowością jest ciemny motyw. Nie jest to jednak zwykłe dodanie ciemnego interfejsu i negatywu w tekście stron. Jest on inspirowany fotografią low-key, która skupia się na zachowaniu jak największego kontrastu przy minimalnej ilości światła.

Zobacz też: Nowa Opera na Androida wprowadza funkcję, którą większość pokocha

Producent chwali się także najlepszym wyważeniem minimalizmu i funkcjonalności przy zachowaniu prostego dostępu do funkcji ze wszystkich przeglądarek, co ma zapewnić najwyższy komfort z użytkowania programu. Ostatnią z funkcji będzie zintegrowany z przeglądarką portfel kryptowalut. Teoretycznie takich rozwiązań jest wiele, ale nie wszystkie są bezpieczne, o czym dobitnie świadczy niedawna afera z aplikacją MetaMask. Dobrze więc móc powierzyć swoje pieniądze zaufanej firmie.

Źródło: Opera

x