Google blokuje więcej aplikacji niż kiedykolwiek przed dostaniem się do Sklepu Play

Kacper Kościański Newsy 2019-02-14

Google Play to sklep z aplikacjami na Androida. Niestety market Google nadal jest owiany raczej złą sławą, bo wciąż można w nim znaleźć wiele złośliwych aplikacji, o czym też regularnie piszemy. Ostatnio głośno było o oszukańczych mapach, które na szczęście z Google Play już wyleciały. Dziś Google poinformowało o ciekawych statystykach, które pokazują, jak wielki problem z nieodpowiednimi aplikacjami ma Sklep Play.

Oszukańcze aplikacje w Google Play to wciąż ogromny problem

google play pobiera opłąty

Jak podaje Google na swoim blogu, twórcy aplikacji próbują różnych sztuczek, aby zamaskować zabronione praktyki. Robią to oczywiście po to, by ich twory przedostały się do Google Play. Gigant z Mountain View poinformował także, że robi spore postępy w usuwaniu oszukańczych aplikacji ze Sklepu Play, a co ważniejsze, w blokowaniu ich zanim w ogóle się tam dostaną. Przejdźmy jednak do konkretów, które interesują wszystkich najbardziej. Otóż w samym 2018 roku Google odrzuciło ponad 55% więcej aplikacji, które chciały się dostać do Google Play niż w 2017 roku. Jakby tego było mało, zawieszono także aż 66% więcej aplikacji. Niestety dokładnych liczb nie ujawniono.

Zobacz także: Utrzymanie Google jako domyślnej wyszukiwarki w Safari kosztuje krocie

Jeśli zastanawiacie się w jaki sposób Google to robi, to odpowiedź jest bardzo prosta. Swój udział w tym mają zarówno ludzie, jak sztuczna inteligencja. Mimo faktu robienia przez firmę postępów, to niestety nadal nie jest to wystarczające. Czy tego chcemy czy nie, w Google Play wciąż roi się od aplikacji, których tam być nie powinno. Osobiście zalecam dokładnie zastanowić się za każdym razem, gdy postanowisz zainstalować i przyznać uprawnienia nowej aplikacji.

Źródło: phonearena • maxprzemo83

  Warto dodać żeby nie do końca opierać swoja opinię o aplikacji o ilość pobrań czy średnią ocenę.
  Pobrania jak i oceny aplikacji idzie kupić.
  Przykład z poprzedniego tygodnia. Aplikacja X 1mln pobrań. Średnia ocena 4.4. A to było zwykłe malware.

  • Szymon L

   Najbardziej podejrzane są akcje gdy cena np 30zł obniżona na zero, a apka wydana ledwie tydzień wcześniej.

   • maxprzemo83

    Ja ostatnio nagrałem aplikację „Latarki”
    https://youtu.be/40wHyJ7njUQ

    1 000 000 pobrań, średnia ocena 4.4 (ponad 5000 głosów) i zero komentarzy.
    Aplikacja twierdziła że pierwsze trzy dni są za darmo ale przy płatności już nic o tym nie pisało. Powinno pisać że subskrypcja zacznie obowiązywać za trzy dni i wtedy zostanie pobrana opłata. Pieniądze zostałyby pobrane od razu. A trzy dni to sprytny zabieg bo tyle mamy na reklamację w sklepie Google. Po 72 godzinach już nie odzyskamy pieniędzy.

 • Szymon L

  Jest
  „Google blokuje więcej aplikacji niż kiedykolwiek przed dostaniem się do Sklepu Play”

  Powinno
  „Google blokuje przed dostaniem się do Sklepu Play więcej aplikacji niż kiedykolwiek wcześniej”.x